Wersja do druku

Udostępnij

Przed grudniowym V Maat Festival 2013 „Border – Line” organizatorzy przypominają tegorocznych rezydentów. Ostatni artysta to Mikołaj Mikołajczyk – tancerz i choreograf. Mikołajczyk przyjechał do Lublina w listopadzie i spędził w MAAT STUDIO i CK Lublin 11 dni, podczas których wraz z nami zagłębiał się w ścieżki tańca, podążając nimi wraz z Patrycją Płanik iSerduszkiem (kim jest serduszko dowiedzieć się będzie można podczas pokazu spektaklu Mikołajczyka). Już 14 grudnia widzowie zobaczą, nad czym pracował Mikołaj, kogo spotkał, co go spotkało oraz usłyszą, co myśli o tańcu i jaka jest jego droga z ciałem i poprzez ciało.

Końcowa koncepcja pracy Mikołaja Mikołajczyka PROJEKT LUTOSŁAWSKI…JESTEŚ KIMŚ KOGO KIEDYŚ ZNAŁEM:


Przewrotny tytuł spektaklu odnosi się do moich refleksji nad skutkami przedziwnych i niespodziewanych sytuacji, które wydarzyły się w moim życiu. Nie dalej jak miesiąc temu zostałem pozbawiony w sposób haniebny i okrutny wiary w ludzi, wiary w przyjaciół, wiary w normalny i przewidywalny świat zdarzeń. Wystawiony na próbę, pozostałem sam na morzu wzburzonych fal łaski i dobrej woli ludzi, na których jestem skazany. Stan permanentnej pustki i niewiary w przyjaźń spowodował, że postanowiłem odnieść się do tego problemu. Przyjaźń w kontekście socjologicznym jest silnie związana z nieprzyjaźnią. Wspólny wróg bardzo skutecznie cementuje więzi między przyjaciółmi. Przyjaciele mają tendencję do wyolbrzymiania negatywnych cech swych nieprzyjaciół i pomijania ich cech pozytywnych. Przyjaciel to połowa mej duszy mawiał Horacy, przyjaciel to drugie ja mawiał Teofrast z Eresos. Wyruszam więc w podróż poszukiwania zaufania, wierności, życzliwości i szczerości, w poszukiwaniu mojego drugiego ja, w poszukiwaniu przyjaciela.

Dance.doc/Mikołaj Mikołajczyk

Więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close