Wersja do druku

Udostępnij

Przed grudniowym V Maat Festival 2013 „Border – Line” organizatorzy przypominają tegorocznych rezydentów. Kolejny artysta to Rafał Urbacki, tancerz, choreograf, jak sam siebie określa – mover. Przyjechał na lubelską rezydencję w lipcu. Wspólnie z Patrycją Płanik i jej okiem kamery przeszedł miasto Lublin szukać przestrzeni dla siebie. Ulica była szczególną linią określającą tę rezydencję – jej wymiar i specyfika określił pobyt Urbackiego:

„współdziałać#politykasocjalna #dom#własność#nieposłuszeństwo obywatelskie#zmiana społeczna#cosmopolis. Rafał Urbacki i Patrycja Płanik wysłali na koniec rezydencji sygnał: ZIELONY DOM z zielonym dachem przy ul.Dolnej Panny Marii z Baltazarem Projektem stał się naszym przytułkiem z dobrą zupą, ogrodem i chryzantemami w koszykach z opon. Baltazar na początku opowiadał o różach i wierzbach japońskich, a potem o tym że krzaki iglaków wyglądają jak statek kosmiczny. Mówił też o tym jak stracił dom, rodzinę i pracę – restrukturyzacja lat 90., intrygi rodzinne, nieudolnie działający urząd pracy. Od powrotu do normalnego życia dzieli go bardzo niewiele. Taki jego ‘Border Line’. Chcemy żeby stał się samo rozwijającym się projektem, ale tak jak krzewy w kształcie ufo w jego ogrodzie potrzebuje wsparcia. Bardzo chcielibyśmy mu pomóc aby zapiął pasy i wszedł w Maat przestrzeń. Będziemy działać!KOLEŻANKA PEŁNIA nasza przewodniczka po włóczęgostwie. Perfekcyjna scenografia dla Gregorego Crewdsona. Ulica może stać się wielkim łóżkiem, tylko trzeba uważać na samochody i mieć deskę do samoobrony i podniesione jedno ucho jak królik. Prawo pełni i nieba nie zabrania spać na ulicy w przeciwieństwie do praw ludzi. Chmury Cię nie pobiją, a noc Cię nie okradnie”.

Więcej dowiedzieć się będzie można podczas V MAAT FESTIVAL już 16 grudnia w Lublinie.

Końcowa koncepcja pracy Rafała UrbackiegoPOD WIELKIM DACHEM NIEBA cz.1pomysł: RAFAŁ URBACKI – video: PATRYCJA PŁANIK – muzyka na żywo /Po katastrofie, którą był, ludzie musieli umówić się na nowe zasady. Zaczęli współdziałać#politykasocjalna #dom#własność#nieposłuszeństwo obywatelskie#zmiana społeczna#cosmopolis

Dance.doc/Rafał Urbacki

Więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close