Wersja do druku

Udostępnij

To pierwsza okazja, by jednego wieczoru na scenie obejrzeć trzy części solowego tryptyku Mikołaja Mikołajczyka. W ramach lubelskich Konfrontacji Teatralnych – programu Peryferie Ciała – odbędą się pokazy Waiting, Z tobą chcę oglądać świat i najnowszej części –Plaisir d’Amour. Trzy odważne prace Mikołajczyka zawieszone są między refleksją nad techniką taneczną jako formą dyscyplinowania ciała, liryczną osobistą wypowiedzią i prowokacyjnym performansem. Projekt – jak mówi artysta – jest „trzykrotnym spotkaniem, po trzykroć nawiązaniem do tego samego tematu. Trzy razy odnoszę się do siebie samego(…). Stawia pytania o zespołowość i wspólnotowość współczesnego tańca w konfrontacji z osobistymi odczuciami i przemyśleniami twórcy”.

Mikołaj Mikołajczyk to jedna z najbardziej wyrazistych postaci polskiej sceny tanecznej.Po odejściu od pracy w zespołach baletowych – podczas której na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu zrealizował m.in. wyróżniąjący się spektakl Kronika zapowiedzianej śmierci– rozpoczął karierę solową. W międzyczasie przy Operze na Zamku w Szczecinie prowadził autorski Teatr Tańca DNA. Obok trylogii prezentowanej w Lublinie zrealizował m.in. z zespołem Teatru Kochanowskiego w Opolu spektakl Wszystko jutro, czyli lalki wybawione, a z reżyserem Michałem Borczuchem – spektakl Wieczór sierot.Waitingzostał uznany za jeden z najważniejszych spektakli w polskim tańcu na przestrzeni wielu la i pokazywany był w ramach Polskiej Platformy Tańca w Poznaniu.

Pokaz trylogii Mikołaja Mikołajczyka 18 października w Studio TVP Lublin, ul. Raabego 2 – odgodziny 16:00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close