Wersja do druku

Udostępnij

Finał VI edycji VI Maat Festival „Israel Now” odbędzie się w Lublinie w dniach 5-8 grudnia 2014 roku. Jak piszą organizatorzy: podróżując po Izraelu zachwyciliśmy się jego wspaniałym ciepłem i energią ludzi. Spotkaliśmy tam wielu przyjaciół. Obserwowaliśmy tę wspaniałą ziemię, taniec i multikulturową obecność. Częścią tego ciepła, zarówno miejsca jak i ludzi chcemy się teraz z Wami podzielić. Stawiamy na proces i  ten chcemy obserwować – efekty i odpowiedzi zostawiamy innym”. W tym roku pośród naszego stałego miejsca spotkań na festiwalu – white cube w Centrum Kultury  w Lublinie – spotkać się będzie można artystami z tego kraju. W ciągu mijającego roku w ramach festiwalu odbyło się iedem rezydencji, w którym uczestniczyli Daphna Horenczyk, Lilach Livne, Andrea Costanzo Martini, Adi Weinberg, Michael Getman, Talia de Vries oraz Piotr Trojan. Pobyty rezydencyjne artystów skupiały się głównie na przemianach ludzkiego ciała, jego ewolucji w tańcu i procesie: wewnętrznym laboratorium. Ich efekty będzie można zobaczyć podczas festiwalowego finału.

 

Po raz kolejny nieodłącznym elementem wszystkich rezydencji będą filmy dokumentalne tworzone przez Patrycję Płanik: zapis realnego czasu pracy i obecności z rezydentami – tworzące multimedialną kolekcję najciekawszych osobowości współczesnego młodego tańca.

 

MAAT FESTIVAL to międzynarodowy program rezydencyjny, który stał się niejako „domem tańca”, w którym spotykać się z zaproszonymi artystami możemy przez cały rok – tym sposobem staje się pierwszym w Polsce rezydencyjnym festiwalem w takim wymiarze – jego program realizowany jest w postaci rezydencji artystycznych rozciągniętych na przestrzeni całego roku. Wyjątkowości temu programowi dodaje fakt, że podobnej tak rozbudowanej formy w Polsce nie sposób znaleźć. Każdorazowo obok rezydencji artystycznej min., powstaje fabularyzowany, unikatowy dokument filmowy dotyczący postaci danego twórcy. Mamy nadzieję że program kuratorski „maat festival” stanie się wpisaną na stałe w polskie środowisko taneczne rezydencyjną platformą sztuk performatywnych i szeroko pojętego tańca. Bądźcie z nami w tej sferze pytań, pytań i jeszcze raz pytań. Po raz kolejny oddajemy przestrzeń MAAT FESTIVAL artystom, którzy za główny cel w swojej pracy postawili na ogromny trud pracy nad nowym językiem tańca.

 

Tomasz Bazan (kurator programu), Patrycja Płanik (multimedia, design), Maria Sapeta (produkcja)

 

TRAILER

 

PROGRAM:

Piątek 5 grudnia:

17:00 Efrat Stempler Festgefahren / Sala Widowiskowa  CK
18:00 spotkanie z Efrat Stempler / Oratorium
19:00 Andrea C. Martini Trop 20 min. / Sala Widowiskowa CK
20:00 Projekt Lśnienie video in progress by Patrycja Płanik 30 min. / Oratorium
21:00 Piotr Trojan Trojan_blog 30 minut 30 min / Sala CK

 

Sobota 6 grudnia:

10:00-12:00 warsztat z Efrat Stempler / Oratorium
17:00 Daphna Horenczyk Calipers 20 min. / Sala Widowiskowa CK
18:00 Zające w ulicach cz. 1 – film dokumentalny Patrycji Płanik i Tomasz Bazana z gościnnym udziałem Daisuke Yoshimoto (Japonia) – Oratorium

19:30 Lilach Livne Open Game 60 min. / Sala Widowiskowa CK

 

Niedziela 7 grudnia:
18:00 Talia de Vries  Figures 25 min./ Sala Widowiskowa CK

19.00 Patrycja Płanik, Tomasz Bazan – film dokumentalny Days for dancing 25 min./ Oratorium
20:00 BASTION – Tomasz Bazan, Tomasz Fabiański, Patrycja Płanik i Marcin Janus 90 min. / Sala Widowiskowa CK

 

Poniedziałek 8 grudnia 2014:

18:00 Michael Getman i Iwona Wojnicka Pleasure Talk – Lublin 30 min. / Sala Widowiskowa CK
19:00 Adi Weinberg Living Leaving/ Sala Widowiskowa CK
20:00 Terytoria tańca – podsumowanie VI Maat Festival – dyskusja o nowych terytoriach tańca / klub D.U.P.A

 

WSTĘP WOLNY na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu.

 

 

VI MAAT FESTIVAL ‚ISRAEL NOW!’ 2014 idea, koncept: Tomasz Bazan (kurator programu) / multimedia/wideo: Patrycja Płanik / korespondent Izraelski i koordynacja międzynarodowa: Ewa Szubstarska / rezydenci programu: Daphna Horenczyk, Lilach Livne, Andrea Costanzo Martini, Adi Weinberg, Michael Getman, Talia De Vries oraz Piotr Trojan / produkcja: Maria Sapeta / technika: Maciej Połynko, Karol Rębisz / współpraca: Małgorzata Drozd, Małgorzata Bartkiewicz, Maciej Rukasz, Damian Dubielis / tłumaczenia: Magdalena Gładysz, Ewa Molik, Aleksandra Łukasik, Katarzyna Stochmalska / program kuratorski Tomasza Bazana ‘Maat Festival’ zrealizowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Centrum Kultury w Lublinie Miejskiej Instytucji Kultury, Towarzystwa Edukacji Kulturalnej, Teatru Maat Projekt.

 

Więcej: www.teatrmaat.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close