Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 27-29 kwietnia Lubelski Teatr Tańca zaprasza do Lublina na wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Tańca (przypadającego w dniu 29 kwietnia, a obchodzonego corocznie od 1982 roku). W dniach 27 – 28 kwietnia tancerze z Teatru Tańca Zawirowania poprowadzą warsztaty: technika tańca współczesnego (Elwira Piorun) oraz modern jazz (Szymon Osiński). Zajęcia będą odbywać się w dniach 27 i 28 kwietnia 2013 (sobota – niedziela) w dwóch grupach zaawansowania.

OPIS ZAJĘĆ Taniec współczesny
Elwira Piorun posługuje się przede wszystkim techniką Cunninghama oraz techniką klasyczną przetworzoną na potrzeby ruchu organicznego. Zajęcia służą wykorzystaniu w pełni ruchowych możliwości ludzkiego ciała i przekucie jego impulsów i ciężaru w swobodny, ale kontrolowany przepływ energii.

OPIS ZAJĘĆ Modern jazz
Dynamiczne warsztaty łączące modern z elementami tańca jazzowego. Modern jazz to technika łącząca podstawowe zasady modern (contraction i release) z charakterystyczną dla tańca jazzowego izolacją. Rozwija umiejętność koordynacji, bazuje na wewnętrznym rytmie, dynamice i precyzji ruchu. Zajęcia składają się z solidnej rozgrzewki, nauki techniki oraz tworzenia choreografii krok po kroku przy akompaniamencie inspirującej i różnorodnej muzyki.

Zapisy i informacje: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl, do dnia 22 kwietnia 2013.

Ponadto w ramach obchodów Dnia Tańca w Warsztatach Kultury odbędą się pokazy spektakli – 27 kwietnia Lubelskiego Teatru Tańca 48/4 w choreografii Ryszarda Kalinowskiego, a 28 kwietnia – Teatru Tańca Zawirowania ze spektaklem Fuera de Campo w chor. Daniela Abreu, obie prezentacje o godz. 19.00 (bilety: 12/20zł). Natomiast 29 kwietnia od godziny 16.00 (wstęp wolny) odbędzie się prezentacja młodych twórców różnych dziedzin tanecznych z Lublina i regionu; na scenie pojawią się różne style tańca – od klasycznego, przez modern i taniec współczesny, po hip-hop i street dance.

Szczegółowe informacje o warsztatach

Szczegółowe informacje o spektaklu lubelskiego Teatru Tańca 48/4

Szczegółowe informacje o spektaklu Teatru Tańca Zawirowania Fuera de Campo

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close