Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek, 3 września 2018 roku o godzinie 19.00 w Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L (Bannanefabrik) odbył się pokaz kończący I program wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3. Rezydent Hygin Delimat wraz z zespołem (Łukasz Czapski, Marcin Denkiewicz, Voland Székely) pokazał work-in-progress spektaklu The B-Team. Przedstawieniu towrzyszył pokaz spektaklu A Moment Sabine Molenaar, artystki należącej do sieci Aerowaves; pokaz filmu The Breakwater (Dancing a line in the Sound) Pascale Weber, artystki, działającej na styku sztuk wizualnych i performatywnych; oraz wystawa zdjęć polskiego tańca autorstwa Marty Ankiersztejn, zorganizowana przez Instytut Muzyki i Tańca i Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L.

 

Praca Hygina Delimata przedstawia wizję męskości z perspektywy filmów z lat 80., takich, jak: Rambo, Terminator, Szklana pułapaka. Najbardziej spektakl nawiązuje do kultowego serialu Drużyna A, kreując The B-Team.

 

Związana z siecią Aerowaves choreografka Sabine Molenaar pokazała w Trois C-L spektakl A Moment zaraz po włoskim festiwalu Operaestate Veneto we Włoszech. Zaprosiła publiczność do wciągającego i intensywnego doświadczenia zamykania oczu na krótką chwilę, aby dotknąć „momentu” zarówno trudnych, jak i spokoju.

Artystka i performerka Pascale Weber zaprezentowała film wyprodukowany w ramach wystawy Ziemia niczyja w Muzeum Sztuki Nowoczesnej Mudam w Luksemburgu. Film rozszerza odbicie krajobrazu poprzez włączeniedo niego tańca, Pascale Weber, specjalizującej się w tańcu butoh.

 

Więcej o wieczorze

 

Poza Instytutem Muzyki i Tańca partnerami wieczoru byli:

Ministerstwo Kultury Luksemburga, Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach, CCB Choreographiezentrum Bleiburg-Pliberk Dansateliers, DansBrabant, Hantu, Klub ŻAK, Marine Institute, Plymouth University, MUDAM, Ambasada Austrii w Luksemburgu, Visual Arts Research Group.

 

Cele projektu rezydencyjnego PROJECT 2/3:

wymiana doświadczeń i wiedzy o tańcu współczesnym w Polsce i Luksemburgu;

– wymiana artystyczna z lokalnymi twórcami i dialog z lokalną publicznością;

– umożliwienie autorefleksji i przyjrzenia się własnej praktyce choreograficznej oraz metodzie twórczej w warunkach międzykulturowej wymiany artystycznej.

 

Strona Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L: www.danse.lu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close