Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 30 sierpnia-15 września 2013 we Lwowie odbywać się będzie festiwal ArtNastup, mający na celu redefinicję schematów międzynarodowej współpracy kulturalnej, w poszukiwaniu nowej formuły dialogu ponad granicami. W procesie tworzenia programu ArtNastupu, wspólnie z partnerami z obu stron granicy, organizatorzy kierowali się trzema ideami – dialogu, empatii i potrzeby kulturowej, które uważamy za kluczowe w budowaniu partnerstwa kulturowego i artystycznego. Program ArtNastupu tworzą trzy przeplatające się ścieżki.

Ścieżka tańca podąża za zdarzeniami efemerycznymi, wywiedzionymi z ducha dźwiękowej i ruchowej improwizacji. W programie znalazły się spektakle Harakiri Farmers (Dzoe), Teatru Tańca Zawirowania (Fuera de campo), Pracowni Fizycznej i duetu SZaZa (Zdarzenia), wykłady Jadwigi Majewskiej i Grzegorza Kondrasiuka, a także warsztaty Chwytanie ruchu Pawła Janickiego i wspólne warsztaty Iwony Olszowskiej, Magdaleny Radłowskiej i Pauliny Święcańskiej, poświęcone technikom contact improvisation (Tangible instinct – Namacalny instynk)t.

Natomiast Ścieżka sztuk wizualnych, Re: (reminiscencja, remiks, refleksja) ukazuje sztukę mediów cyfrowych z kolekcji lubelskich, wrocławskich i białostockich. Ścieżka fotografii, Warsztaty Dokumentu 2013, to pokazy uznanych mistrzów fotografii polskiej, dokumentujących historie osobiste i historię powszechną.

ArtNastup jest inicjatywą nową, ale wpisuje się w szerszy program „Trans_misja_Lublin_ Ukraina”, stworzony wspólnie przez ukraińskie i polskie organizacje kulturalne. Zainicjowany został w 2007 roku projektem „L² – potęgowanie kultury Lublina i Lwowa”, stawiając na bezpośredni kontakt osób o podobnych profesjach, artystyczną kooperację, wymianę wiedzy i doświadczeń. Wkrótce okazało się jednak, że kolejne projekty wykraczają zarówno poza obszar Lublina, jak i Lwowa. Tak stało się i tym razem – ArtNastup tworzą artyści z całej Polski, a jego program uzupełniają wydarzenia zaproponowane przez lwowskich gospodarzy, w tym Dni Sztuki Performance w obsadzie ukraińskiej i międzynarodowej.

ArtNastup został przygotowany przez Warsztaty Kultury (Lublin) wspólnie ze Stowarzyszeniem Artystycznym Dzyga (Lwów), oraz partnerami i przyjaciółmi obu tych instytucji.

Więcej

Ulotka z programem w języku polskim polskim

Ulotka z programem w języku ukraińskim

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close