Wersja do druku

Udostępnij

Trwają próby do filmu dyplomowego Macieja Kuźmińskiego ze studentami pierwszego roku konserwatorium ArtEZ w Arnhem w Holandii. Praca oryginalnie miała przybrać formę spektaklu teatralnego, ale z powodu wybuchu pandemii Covid-19 format zmieniono na film, a próby i lekcje odbywają się zdalnie na platformie Zoom. Premiera zaplanowana jest na przełom czerwca i lipca. Hasłem przewodnim jest #Metamorfoza

 

Od choreografa: Praca zdalna w warunkach pandemii Covid-19 zmienia zupełnie sposób podejścia do studenta i do samego dzieła. Jest oczywiście trudniej, ciężko  bowiem pracować przed ekranem przez 8-10 godzin dziennie, będąc odciętym od innych studentów, którzy w zwykłych warunkach stanowią inspirację, motywują też siebie nawzajem. Ale są też pozytywne strony. Proces twórczy bierze pod uwagę przede wszystkim aspekt pracy indywidualnej – student jest od początku do końca w pełni za niego odpowiedzialny, a co za tym idzie, za wykonanie, kadrowanie, organizację. Oczywiście odbywamy także konsultacje 1 do 1, ale ostateczny kształt pracy zależy od studenta.

 

ArtEZ, z siedzibami w Arnhem, Enschede i Zwolle jest jedną z największych niderlandzkich uczelni sztuki, a jej departament tańca uważany jest, obok Codarts w Rotterdam, za jeden z najlepszych w Niderlandach. Historia szkoły ArtEZ sięga końcówki lat 30. (Winja Marova School).

 

Więcej na: https://www.artez.nl/en  

 

O choreografie:

 

Maciej Kuźmiński – choreograf, pedagog, producent. Jego niezależne produkcje tworzą repertuar Maciej Kuźmiński Company. Pomysłodawca i kierownik Polskiej Sieci Tańca.

 

Prace Kuźmińskiego pokazywane były od 2014 roku ponad 160 razy w 20 krajach. W ostatnim czasie tworzył na zaproszenie Polskiego Teatru Tańca oraz Teatru ROZBARK. Regularnie współpracuje z wyższymi, m.in. Codarts w Rotterdamie, Belgrade Dance Institute czy Trinity Laban w Londynie. Laureat kilkunastu znaczących nagród za choreografię, m.in. na Polskiej Platformie Tańca 2014, Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze w 2016 i 2018 oku, czy Festiwalu Miniatur Choreograficznych w Belgradzie w 2018 roku.

 

Więcej na: www.maciejkuzminski.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close