Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że spektakl After Before w choreografii Macieja Kuźmińskiego został zdobył I nagrodę za choreografię na XXIX Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Choreografii (IMFC – International Festival of Modern Choreography) w Witebsku (listopad 2016). Jest to największa tego typu impreza na Białorusi – w tym roku w konkursie wzięły udział 32 zespoły z 9 krajów – Białorusi, Rosji, Chin, Ukrainy, Litwy, Mołdawii, Szwecji, Estonii oraz Polski. 

 

Spektakl After Before, w wykonaniu ośmiu studentek Wydziału Tańca i Choreografii, został stworzony na zaproszenie Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki. Przedstawienie miało swoja premierę 18 lutego 2016 w Teatrze DKZ w Mińsku. 

 

 

Strona twórcy: www.maciejkuzminski.com

 

Strona festiwalu: https://vk.com/public133789593    

 

http://www.artmark.mm.by/eng/links/ifmc.htm

 

Więcej po angielsku: http://eng.belta.by/culture/view/culture-minister-belarusian-choreography-is-gaining-more-admirers-96617-2016/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close