Wersja do druku

Udostępnij

Od poniedziałku trwają próby do nowej produkcji TWOOLS w Scapino Ballet Rotterdam, jednego z najbardziej znanych teatrów tańca w Holandii, której premiera zaplanowana jest na 6 czerwca 2018 roku. Kuźmiński otrzymał zaproszenie do pracy dla Scapino Ballet po zdobyciu II nagrody na prestiżowym XXX Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze za spektakl Dominique w jego choreografii.

 

Do pracy nad TWOOLS co roku wybieranych jest sześciu choreografów, którzy przygotowują kilkunastominutowe prezentacje. Do współtworzenia produkcji w ramach XVIII edycji zostali zaproszeni Joeri Dubbe, Fang-Yu Shen, Ryan Djojokarso, Maciej Kuźminski, Miquel G. Font i Marcos Morau.

 

Scapino Ballet Rotterdam został założony w 1945 roku przez Hans Snoek i do dziś jest jedną z największych holenderskich kompanii tanecznych. Wysoka jakość artystyczna spektakli, długoletnia tradycja zespołu, współpraca z uznanymi oraz młodymi choreografami składają się na unikalny styl grupy. Dyrektorem artystycznym Scapino jest Ed Wubbe. Zespół współpracował z polskim choreografem Krzysztofem Pastorem.

 

Więcej na stronie Scapino Ballet Rotterdam: https://www.scapinoballet.nl/en/events/twools

 

 I na stronie artysty: http://maciejkuzminski.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close