Wersja do druku

Udostępnij

Zapraszamy na majową odsłonę Polskiej Sieci Tańca, w której zobaczyć będzie można cztery spektakle: We_selle w choreografii Wojciecha Mochnieja, fascynat odśrodkowy_dwatrzycztery Anny Piotrowskiej, Mute Janusza Orlika i Kaj Dzias Living Space Theatre w choreografii Jakuba Margosiaka. Spektakle gościć będzie pięć ośrodków: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Stary Browar w Poznaniu, Centrum Kultury w Lublinie, Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie i Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie – zgodnie z ideą Sieci o artystycznej wymianie i cyrkulacji rodzimych produkcji w całym kraju. Głównym organizatorem Polskiej Sieci Tańca od 2019 roku jest Instytut Muzyki i Tańca.  

 

Program:

 

16 maja, godz. 19.00

We_selle, chor. Wojciech Mochniej

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Krosno

 

16 maja, godz. 19.00

Anna Piotrowska fascynat odśrodkowy_dwatrzycztery

Stary Browar, Poznań

 

18 maja, godz. 19.00

We_selle, chor. Wojciech Mochniej

Centrum Kultury w Lublinie

 

19 maja, godz. 19.00

Janusz Orlik Mute

Centrum Kultury w Lublinie

 

23 maja, godz. 19.00

Living Space Theatre Kaj Dzias

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Mazowiecki Instytut Kultury

 

27 maja, godz. 19.00

We_selle, chor. Wojciech Mochniej

Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków

 

29 maja, godz. 19.00

Anna Piotrowska fascynat odśrodkowy_dwatrzycztery

Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków

 

***

 

Polska Sieć Tańca to pierwsza, sformalizowana sieć centrów wspierających sztukę tańca, opierająca się na współpracy dwunastu ośrodków w całej Polsce. Sieć wspiera cyrkulację rodzimych produkcji oraz wymianę artystyczną w naszym kraju, a jej otwartość zarówno na instytucjonalne teatry, jak i na niezależnych twórców, daje szansę na zaprezentowanie polskiej sztuki tańca w całej jej różnorodności.

 

W 2019 roku PST tworzą centra założycielskie Sieci: Lubelski Teatru Tańca, Kielecki Teatr Tańca, Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Krakowskie Centrum Choreograficzne, program Stary Browar Nowy Taniec, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, oraz nowi partnerzy: Fundacji Polka dot, Centrum Sztuki Mościce, Krotoszyński Ośrodek Kultury, Suwalski Ośrodek Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Centrum Sztuki Tańca we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury.

 

Kierownikiem i pomysłodawcą Polskiej Sieci Tańca jest Maciej Kuźmiński. 

Głównym organizatorem Polskiej Sieci Tańca od 2019 roku jest Instytut Muzyki i Tańca.

 

Więcej informacji na stronie: www.pst.info.pl
Kalendarz wydarzeń

 

PST grafika 2019 (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close