Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 26-28 czerwca 2015 (piątek o godz. 20.30, sobota i niedziela o godz. 17.00) Zuzanna Kasprzyk, absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (Polska, choreografia/dramaturgia/taniec) i Ren Xin Lee (Malezja, choreografia/reżyseria/taniec) zapraszają na pokazy swojego wspólnego projektu B.E.D.  (But Everybody Dreams, Big Enough Dreams). Praca jest projektem typu site-specific. Widz będzie „podróżował” przez spektakl wraz z wykonawcami. Ponieważ praca składa się z szeregu „wędrujących” happeningów typu site-specific, widz podąża z jednego miejsca na drugie, czasami przystając na chwilę. Kiedy indziej, publiczność wędruje w taki sposób, jakby znajdowała się w galerii sztuki. Po prezentacji odbędzie się rozmowa z widzami. Do twórczyń na scenie dołączy trzech malezyjskich wykonawców: tancerz Tan Bee Hung, muzyk/aktor Sudarshan Chandra Kumar oraz bębniarz/performer Leow Hui Min. Projekt realizowany jest w The Kuala Lumpur Performing Arts Centre.

 

Spektakl porusza tematykę utraty tożsamości i/lub relokacji społeczności w następstwie urbanizacji.

Inne obszary zagadnień to: alternatywne funkcje społeczne – zakwestionowanie utrwalonych oczekiwań, które koncentrują się na oznakach tożsamości; pluralizm społeczny – próba zrozumienia dynamiki tożsamości w społeczeństwie, w którym „multi” stało się jedynie konstruktem, zamiast być zwykłym doświadczeniem; konstrukcja/rozbiórka/rekonstrukcja w kraju, społeczności, rodzinie i codziennym życiu człowieka

 

Projekt jest współfinansowany przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Kuala Lumpur w Malezji jako część obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

 

***

 

Streszczenie

 

Nie o spaniu.

O śnieniu.

Sny.

Każdy je ma.

O czym śni społeczeństwo? Jeśli w ogóle śni.

Jeśli

nie śpi.

 

Nie o spaniu.

O trzech bardzo różnych ludziach, którzy usiłują dzielić jedną przestrzeń, razem żyć i śnić.

O domu.

 

Po drodze do domu spotykają dwie tancerki żyjące w świecie zdominowanym przez mężczyzn, w którym nikt nie pamięta o tańcu.

 

Dość spania!

 

Skąd materace?

Materace pełnią rolę rekwizytów i scenografii. W różnych kontekstach symbolizują:

 

▪         Łóżko – tam zaczynamy dzień i go kończymy: co wartościowego dzieje się w międzyczasie?

▪         (Przestrzeń) osobistą v. (przestrzeń) wspólną.

▪         (Życie) prywatne v. (życie) publiczne.

▪         Ciężar, obciążenie.

▪         Komfort, przyjemność,  bezpieczeństwo, ochronę, terytorium , demarkację, barierę, konflikt.

▪         Elementy konstrukcyjne; dom, ojczyznę. Sny.

▪         Porzucone przedmioty, porzucone sny.

▪         Przedmiot atestowany. Świadectwo. Zeznanie.

 

Więcej informacji: http://www.klpac.org/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close