Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 29 listopada 2014 roku Małgorzata Mielech z DanceLab zaprezentuje swój solowy spektakl pt. Anonymous na Festiwalu InShadow w Lizbonie. W  przedstawieniu wzajemnie dopełniają się ze sobą steet art, taniec, elektroniczna muzyka na żywo oraz mapping.Festiwal prezentuje prace najciekawszych niezależnych artystów z dziedziny performance, wideo i nowych technologii. 

 

O Anonymous: Street art to dziedzina balansująca na granicy sztuki i wandalizmu. Jest nieskrępowaną formą wypowiedzi, w której anonimowy twórca może wyrazić siebie nie zważając na komercyjne trendy, czy polityczną poprawność. Anonymous odzwierciedla subtelne połączenie pomiędzy rzeczywistością, a surrealizmem, pomiędzy codziennością, a eterycznością, scalając je w jedno. Spektakl, który podobnie jak sztuka ulicy jest niemożliwy do zdefiniowania.

 

InShadow –Międzynarodowy Festiwal Wideo, Performansu i Nowych Technologii to inicjatywa Vo’Arterealizowana wspólnie z São Luiz Teatro Municipal. Festiwal jest znanym na świecie jako wydarzenie poświęcone spotkaniu języka ciała i obrazu za pośrednictwem technologii.

 

Festiwal InShadow poświęcony jest zagadnieniom interdyscyplinarnym, od kwestii estetycznych, po techniczne aspekty pokazania ciała na ekranie, scenie czy innej  platformie przekazu. W prezentowanych filmach, spektaklach, instalacjach i wystawach przecinają się różne gatunki i języki,  dowodząc żywotności dialogu między dojrzałymi artystami i młodymi twórcami.

 

Program festiwalu obejmuje międzynarodowy konkurs dla twórców filmów prezentujących taniec i filmów dokumentalnych, pokazy spektakli, wydarzenia dla dzieci i młodzieży, warsztaty i kursy mistrzowskie oraz wystawy i instalacje, dzięki którym festiwal jest obecny w całym mieście.

 

Więcej:

DanceLab

Małgorzata Mielech

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close