Wersja do druku

Udostępnij

86 artystów otrzymało stypendium w ramach X edycji Programu „Młoda Polska” (operatorem programu jest Narodowe Centrum Kultury). Dyplomy wręczył laureatom Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski. Uroczystość odbyła się 11lutego w siedzibie resortu.

W dziedzinie tańca przyznano siedem stypendiów, trzy z nich przeznaczone są na realizację projektów artystycznych: dla Pawła Malickiego (spektakl teatru tańca Lekcja Fe), Ramony Nagabczyńskiej (projekt choreograficzny) i Karola Tymińskiego (spektakl taneczny Pussy – duet dwojga performerów). Ponadto cztery osoby otrzymały stypendia na pokrycie kosztów nauki w zagranicznych szkołach tańca, tj. Izabela Orzełowska (CODARTS, Rotterdam, Holandia), Agata Siniarska, Katarzyna Wolińska (obie: Hochschule Zentrum Tanz HZT w Berlinie) oraz Aneta Zwierzyńska (Anton Bruckner Privatuniversität w Linzu).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close