Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę, 19 lipca 2014 roku, o godzinie 19.00 odbędzie się pokaz spektaklu Magdaleny Ptasznik i Eleonory Zdebiak surfing podczas Zeitraumexit Newcomer-Festival (Frisch eingetroffen) w Mannheim (zeitraumexit e.V., Hafenstrasse 68). surfing to laboratorium w którym podmiotowość działań podlega rozproszeniu. To performans sieci aktywacji – fizyczna akcja ciała wprawia obiekty w ruch, a ich (re)akcje inicjują i transformują kolejne akcje. Surfing to rytuał uwalniania obiektów, a lepiej ujmując rytuał rozluźniania naszego sposobu ich postrzegania. W szerszej perspektywie to propozycja postrzegania rzeczywistości, dodania nowych artykulacji do doświadczenia środowiska i czasu. surfing aktywuje materię skupiając się na jej powierzchni, w kontakcie z nią szuka doświadczania. Uwagę kieruję ku temu, co na wierzchu, co widoczne i dostępne. surfing prowokuje zderzenia powierzchni, tarcia, zarysowania, obserwuje kierunki w przestrzeni, odległości, zmieniającą się dynamikę i różnice energetyczne akcji, w których powierzchnie spotykają się.

 

Choreografia, performance:Magdalena Ptasznik
Dramaturgia, współpraca konceptualna: Eleonora Zdebiak

 

Przy wsparciu: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Urząd Dzielnicy Wawer M.St. Warszawa

Research do performansu zrealizowany został w ramach programu rezydencyjnego NRW Tanzrecherche 2013 w Bielefeld, w Niemczech

 

Rozmowa Agnieszki Kocińskiej z Magdaleną Ptasznik

Rozmowa Agnieszki Kocińskiej z Eleonorą Zdebiak

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close