Wersja do druku

Udostępnij

24 września o godz. 21.00 (Teatr Studio, Mała Scena) w ramach Festiwalu Ciało/Umysł w Warszawie pokazane zostaną dwa spektakle: W//RESTLESS w reżyserii Marcina Cecki z udziałem Magdaleny Tuki i Anity Wach, oraz Montage for Three (work in progress) Daniela Linehana – amerykańskiego choreografa pracującego w Belgii. W/restless to inspirowana wrestlingiem i zapasami kobiet wypowiedz o kondycji tancerki/aktorki pracującej za pomocą swojego ciała, wystawionej i wystawiającej się na uczestnictwo w show, natomiast Montage for three – duet w trójkącie z fotografią, dialog tancerzy z postaciami z fotografii.

W//RESTLESS

Dawni twórcy Studium Teatralnego wraz tancerką i choreografka Anitą Wach choreograficzną opowieść o przeciwniku, który nieustannie zmienia swoje miejsce: jest w publiczności, konstrukcji i definicji spektaklu, we własnym ciele i psychice oraz zmaterializowany w postaci stojącego naprzeciwko, gotowego do ataku ciała drugiego zawodnika.

Dramaturgia/reżyseria: Marcin Cecko

Choreografia/wykonanie: Anita Wach, Magda Tuka

Kierownik produkcji: Agata Tuka

Produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Koprodukcja: Fundacja Ciało/Umysł

Partnerzy: Open Latitude, SÍN Cultural Centre

Wsparcie: Instytut Adama Mickiewicza

Montage for Three (work in progress)

Duet w trójkącie z fotografią, dialog tancerzy z postaciami z fotografii. Tancerze próbują odzwierciedlić ruch zatrzymany na zdjęciach, podczas gdy zdjęcia pokazywane w szybkich sekwencjach ożywiają zatrzymany ruch. W ciekawej formie Linehan pokazuje, że wyabstrahowanie gestów i ruchu z kontekstu zmienia jego znaczenie i może stać się podstawą do stworzenia nowej jakości. Ruch zainspirowany zatrzymanym ruchem zaczyna żyć swoim życiem.

Choreografia: Daniel Linehan

Wykonanie: Daniel Linehan, Salka Ardal Rosengren

Światła: Ise Debrouwere

Produkcja: P.A.R.T.S. (Bruksela)

Koprodukcja: Rencontres Choréographiques Internationales de Seine-Denis (Paryż)

Dystrybucja: Damien Valette, Belgia: Caravan Production

Specjalne podziękowania: Bojana Cvejic, Chrysa Parkinson

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close