Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 19 marca w godz. 19.30-20.45 i w sobotę 20 marca w godz. 18.00-19.30 czasu środkowoeuropejskiego odbędą się otwarte spotkania choreograficznej społeczności z cyklu Grand re Union. Edycja programowana jest przez Julie Phelps (Counter Pulse, San Francisco).  

 

Grand re Union dąży do stworzenia wspólnoty pomimo postmodernistycznej fragmentacji podmiotowości i relacji społecznych w różnych neofaszystowskich, nacjonalistycznych kontekstach, w których biała supremacja, homofobia, kapitalizm rasowy, dewastacja środowiska oraz ogólne podporządkowywanie celom politycznym norm kulturowych brutalnie niszczą jednostki, społeczności, gospodarki i planetę. W tej walce musimy zająć się słabymi punktami i możliwościami w dziedzinie, jaką jest taniec współczesny, przyglądając się z bliska i stawiając opór owym hetero-patriarchalnym skamienielinom dominacji. Musimy zapytać: w jaki sposób obszar tańca wzmacnia lub osłabia szkodliwe wzorce wykluczenia, nierówności i homogenizacji?

 

W wydaniu marcowym zebrani przyglądać się będą koncepcji „bańki”. Zastanawiać się będą, jak podążać ku bardziej złożonym i kolektywnym relacjom i wspólnotom. W tym miesiącu nie będą próbować formułować wniosków ani sugestii, proponując raczej przemyślenia i, jeśli to możliwe, inspiracje.

 

Program na żywo

 

Ocena dostępu

Dyskusja panelowa z Jennifer Reardon, Craigiem Moodiem i  Alice Sheppard. Moderatorka – Julie Phelps 

 

Piątek 19 marca 

10.30–11.45 PST | 19.30–20.45 CET

Link do spotkania na Zoomie: https://us02web.zoom.us/j/86005218100?pwd=Umc5SnhyQnhMblJtT0Z1SHJFMXc3Zz09 

 

Genomiczka, neurobiolog i choreografka omawiać będą koncepcję dostępu z perspektywy swoich dziedzin i praktyki, odpowiadając na ten sam zestaw otwartych pytań. Słuchacze zaproszeni są do przyjrzenia się każdej z tych perspektyw z osobna, traktując je jako źródło refleksji nad ich istnieniem w kontekście odrębnych i jednocześnie połączonych ze sobą szkół myślenia. Czego możemy dowiedzieć się o naszych systemach wartości związanych z dostępem w świetle koncepcyjnej rozbieżności albo bliskości z innymi? Czy takie porównanie może ujawnić uprzednio zamazane uwarunkowania polityczno-historyczne wokół dostępu jako pojęcia i nakazu? 

 

 

Ludzie i miejsca: tworzenie performansu site-specific

Rozmowa z  Joanną Haigood 

 

Sobota 20 marca

9.00–10.30 PST | 18.00–19.30 CET

Link do spotkania na Zoomie: https://us02web.zoom.us/j/82346314106?pwd=aTNVdTIyWC9ZRXBpdXJtWVZvVXVrZz09 

 

Pośród post-pandemicznej produkcji kulturalnej znajdujemy wielu twórców performansów, którzy przenoszą się ze sceny do miejsc pozateatralnych, tworząc nowe konteksty dla poszukiwań i prezentacji artystycznych. Zmiana ta to nie tylko kwestia lokalizacji. Dotyczy ona również miejsca, które odzwierciedla liczne naturalne i społeczne historie oraz wspólnoty. Dołącz do warsztatów wideo, po których nastąpi grupowa rozmowa z Joanną Haigood, dyrektorką artystyczną Zaccho Dance Theatre. Rozmowa dotyczyć będzie jej zaangażowania w wykorzystanie takich miejsc jak środowiska architektoniczne, materialne i kulturalne. 

 

 

Więcej: www.grandreunion.net

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close