Wersja do druku

Udostępnij

Lab Nowego Tańca to wielopoziomowy projekt edukacyjny, prowadzony przez Marysię Stokłosę, przeznaczony dla zamkniętej grupy tancerzy oraz początkujących choreografów. Ideą Labu Nowego Tańca jest równoczesny rozwój na trzech płaszczyznach: techniki ruchu, improwizacji i choreografii. Program Labu zakłada, że taniec dzisiaj to dyscyplina łącząca predyspozycje fizyczne z inteligencją, wrażliwością i krytycznym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość. Jest to także odpowiedź na coraz większe wymagania, jakie stawia profesjonalny świat tańca, w którym artyści obok fizycznego przygotowania muszą wykazać się również znajomością metod improwizacji, kompozycji czy dramaturgii. Lab Nowego Tańca to projekt realizowany w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dzięki czemu udział w nim jest bezpłatny.

ZGŁOSZENIA:

Grupa zostanie wyłoniona na podstawie zgłoszeń. Uczestnictwo w niej będzie bezpłatne. Priorytet będą miały osoby, które zadeklarują chęć udziału we wszystkich częściach Labu Nowego Tańca. Wszystkich chętnych prosimy o złożenie CV i listu motywacyjnego do dnia 1 marca 2013 roku na adres: maria.stoklosa@burdagstudio.com

Lab Nowego Tańca 2013


ZAJĘCIA OPIS KIEDY GDZIE


Praktyka

w Centrum

W każdą sobotę, od marca do maja, odbywać się będą praktyki taneczne oparte na technikach release, poszukiwaniach indywidualnego ruchu, ćwiczeniach rozwijających percepcję oraz improwizacji w grupie.

SOBOTA

14:00-17:00

(pierwsze zajęcia: 9.03.2013r.);

CENTRUM

Przestrzeń sztuk performatywnych w Wawerskiej Strefie Kultury,

Ul. Żegańska 1Choreografia

w Centrum

Jedna sobota w miesiącu będzie poszerzona o dodatkową pracę twórczą i intelektualną. Będzie się ona opierać na tworzeniu krótkich etiud, które staną się punktem wyjścia do dyskusji o choreografii, nauki niektórych jej aspektów oraz rozwijania umiejętności zarówno mówienia o tańcu jak i krytycznego myślenia w tej dziedzinie.

SOBOTY:

9.03,

6.04,

18.05,

8.06.

18:00-21:00

CENTRUM

Przestrzeń sztuk performatywnych w Wawerskiej Strefie Kultury,

Ul. Żegańska 1


Lab Nowego Tańca w Burdągu

2 godziny praktyki, 3 godziny choreografii, prezentacje, dyskusje i 24 godzinny dostęp do sali.

6 – 9.05

DOM PRACY TWÓRCZEJ BURDĄG na Mazurach

Więcej o miejscu:

www.burdagstudio.comWidz w Centrum

Pokaz dla publiczności wieńczący cztery miesiące pracy uczestników Labu zakończony rozmową z widzami.

15.06

CENTRUM

Przestrzeń sztuk performatywnych w Wawerskiej Strefie Kultury,

Ul. Żegańska 1

Lab Nowego Tańca jest możliwy dzięki pomocy: Wawerskiej Strefy Kultury, Sie tu tańczy oraz Fundacji Burdąg. Projekt realizowany w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close