Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 11-13 sierpnia (godz. 17.00-20.00)  Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w ramach wystawy Lepsza ja  zaprasza na Pamelę w galerii. Będzie to pierwsza performatywna odsłona zainicjowanego przez Martę Ziółek projektu Pamela, który koncentruje się wokół współczesnej figury trickstera i nowej rytualności. W zależności od miejsca i przestrzeni polega on na permanentnej zmianie formuły zadania/rytuału. Zaproszeni goście będą się wcielać w Pamelę i kreować/infekować jej świat. Trzydniowy seans z Pamelą to rodzaj otwartego performansu/wystawy, której towarzyszyć będą grupowe ceremonie i indywidualne rytuały. Całość zostanie zamknięta grupową uroczystością.

Pamela — Marta Ziółek/ Rafał Dominik/ Joanna Ostrowska/ Halszka Sokołowska /
Katarzyna Wolińska/ Hana Umeda/ Lubomir Grzelak/ Dunia Pacheco /Aleksandra Misztur /
Agata Mickiewicz/ Weronika Murek

Marta Ziółek — choreografka i performerka. Studiowała na Międzywydziałowych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim i w School for New Dance Development w Amsterdamie. W swojej pracy operuje językiem popkultury i nowych technologii, interesuje się zagadnieniem tożsamości i nowymi rytuałami, bada granice między sztukami wizualnymi, sztuką performatywną i choreografią.

 

Wstęp w cenie biletu.

 

***

 

Wystawa Lepsza ja jest refleksją na temat współczesnej kultury indywidualizmu, jej przyczyn, efektów i skutków ubocznych. Składa się z działań, performansów, treningów i warsztatów z udziałem publiczności, a jej przestrzeń stanie się sceną, siłownią, salą do jogi i gabinetem terapeutycznym oraz miejscem rozmowy.

 

Pozostały program wystawy pod koniec lipca i w sierpniu:

 

25–30 lipca Xavier Cha
1–6 sierpnia Cally Spooner
8–13 sierpnia Marta Ziółek
15–20 sierpnia Jennifer Lacey
25–27 sierpnia Paweł Sakowicz

Przez cały czas trwania wystawy w dolnych salach Zachęty odbywać się będą zajęcia jogi. Nauczyciele z Shakti Szkoły Jogi poprowadzą cykl zajęć metodą B. K. S. Iyengara, zarówno w grupach dla początkujących, jak i dla tych, którzy już mieli do czynienia z jogą.

 

Więcej informacji: zacheta.art.pl/pl/wystawy/lepsza-ja

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close