Wersja do druku

Udostępnij

W programie Święta tańców polskich (poniedziałek 12 września godz. 19.00, Teatr Wielki − Opera Narodowa) znajdą się najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu, najbardziej popularne piosenki oraz przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. „Mazowsze” zaprezentuje specjalny program artystyczny. Zobaczyć będzie można tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami). . Zespołowi towarzyszy Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego z Zamościa Jest to polski akcent i ukazanie naszej tradycji podczas inauguracji międzynarodowych w charakterze Dni sztuki tańca

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego jest kontynuatorką Orkiestry Włościańskiej Karola Namysłowskiego, najstarszej w kraju orkiestry symfonicznej. Założona 4 listopada 1881 roku przez Karola Namysłowskiego początkowo składała się wyłącznie z włościan, wykształconych przez jej założyciela. Do roku 1939 była finansowana przez rodzinę Namysłowskich. Po II wojnie światowej mecenat nad Orkiestra przejęło Państwo. Obecnie Orkiestra działa jako samorządowa instytucja kultury. Od początku swojego istnienia Orkiestra promuje Narodowa kulturę upowszechniając ją w Kraju oraz poza jego granicami. Koncertowała m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, w Niemczech, Austrii, Francji, Bułgarii, Rumunii, w Rosji, Czechach, na Białorusi i Ukrainie oraz wielu miastach w kraju. Z orkiestrą współpracuje wielu uznanych artystów; śpiewacy, piosenkarze, zespoły, chóry oraz dyrygenci. Dyrektorem naczelnym i artystycznym orkiestry jest Tadeusz Wicherek.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close