Wersja do druku

Udostępnij

Z radością informujemy, że czasopismo internetowe MEAKULTURA, ukazujące się od czterech lat, zmieniło swoją formułę.  Czasopismo będzie ukazywało odtąd się w trybie miesięcznym, a każdy numer (z obszerną zawartością) poświęcony będzie określonej tematyce.  Oprócz numerów tematycznych redakcja planuje także okazjonalne wydawanie numerów specjalnych – związanych z konkretnymi wydarzeniami (takimi jak coroczny Konkurs Polskich Krytyków Muzycznych) KROPKA czy patronatami medialnymi. MEAKULTURA chce kontynuować i poszerzać współpracę z instytucjami kultury, firmami fonograficznymi i artystami, których cenimy, dlatego stworzyliśmy zakładkę „Rekomendacje”, w której znajdą się materiały informacyjne i reklamowe. Każdy z działów będzie miał swojego redaktora lub redaktorów prowadzących.

Więcej o nowej odsłonie

 

Pierwszy numer tematyczny poświęcony jest tańcowi. Najwięcej miejsca w numerze „Cały ten taniec” zajmują artykuły dotyczące różnych aspektów tańca klasycznego. Jak pisze jego redaktorka, Anna Kruszyńska:

 

Ruch towarzyszy nam przez całe życie – nie moglibyśmy funkcjonować bez niego. Aby jednak zwykły ruch stał się tańcem, potrzeba czegoś więcej: symboliki, celowości, wartości estetycznej.

 

Karnawał w pełni – to czas zabaw, które oczywiście nie byłyby tym samym, gdyby nie taniec. W związku z tym postanowiliśmy oddać w Wasze ręce pierwszy po zmianach numer MEAKULTURY, właśnie o tańcu. Taniec jest pojęciem bardzo pojemnym, zawierającym w sobie wiele gatunków, odwołującym się do różnych sfer ludzkiego działania (od sfery sakralnej, przez rozrywkę aż po sferę sztuki). Większość artykułów w numerze będzie dotyczyć tańca klasycznego i współczesnej choreografii, jednak Czytelnicy znajdą tu również teksty wychodzące poza tradycyjne baletowe ramy.

 

Omówienie numeru i spis treści dostępne są tu:

http://meakultura.pl/meandry/numer-tematyczny-caly-ten-taniec-1706

 

Polecamy także dział „Rekomendacje”, w którym można przeczytać o portalach tanecznych prowadzonych przez Instytut Muzyki i Tańca oraz wydawnictwach o tańcu, wydanych we współpracy z IMiT, a także o Polskiej Platformie Tańca 2017:

http://meakultura.pl/rekomendacje

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close