Wersja do druku

Udostępnij

Miło nam poinformować, że w tegorocznym naborze do programu rezydencji artystycznych INKUBATOR, organizowanym przez TanzFaktur w Kolonii, wybrani zostali Michał Przybyła i Dominik Więcek. Artyści, tworzący nieformalny kolektyw twórczy Direct Message, będą jedną z trzech grup rezydencyjnych w niemieckim TanzFaktur. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się tym bardziej, że – jak wspomnieli artyści – o naborze do programu dowiedzieli się dzięki naszemu portalowi.

 

TanzFaktur w ramach programu INKUBATOR corocznie przyznaje maksymalnie trzy rezydencje młodym tancerzom i choreografom, którzy są na początku kariery zawodowej i chcą rozwijać swoje pomysły pod okiem doświadczonych mentorów.

 

Michał Przybyła i Dominik Więcek podczas rezydencji w Niemczech, będą pracować nad autorskim projektem Earth 2.0, którego głównym tematem jest adaptacja człowieka do zachodzących zmian: klimatycznych, kulturowych, społecznych i politycznych. Autorzy projektu będą także badać ich wpływ na własną psychosomatykę.

 

Podczas trzech kilkutygodniowych okresów pracy oraz choreograficznych i dramaturgicznych poszukiwań, wspierać będzie grupa mentorska w składzie: Ulrike Nestler, Christian Grammel, Emanuele Soavi, Reut Shemesh.

 

Więcej o rezydencji: http://www.tanzfaktur.eu/tanzwerk/inkubator/

 

Direct Message Collective Michał Przybyła i Dominik Więcek stworzyli w 2018 roku, z potrzeby realizacji autorskich projektów performatywnych, spektakli, wystaw, instalacji. Ich nieformalny kolektyw w twórczości oscyluje wokół tematyki tożsamościowej i problemów społecznych. Nieheteronormatywność tej dwójki artystów ma duży wpływ na proces tworzenia i finalne efekty pracy, co wyróżnia ich w środowisku artystycznym w Polsce. Wspólnie stworzyli spektakl Bromance w ramach rezydencji Nowa Generacja w Scenie Roboczej w Poznaniu oraz instalację performatywną ANIMALIA w ramach programu Pawilon Otwarty w Poznaniu, gdzie Przybyła prowadził również warsztaty Inicjatywa żywa skierowane do osób sprawnych i niepełnosprawnych fizycznie. Dominik Więcek stworzył autorski cykl Warsztaty ruchowe dla mężczyzn we współpracy z Inkubatorem Kultury Pireus w Poznaniu. Aktualnie Dominik jest także rezydentem Gdańskiego Festiwalu Tańca, a Michał rezydentem Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close