Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Wielki – Opera Narodowa, Fundacja Sztuki Tańca i Mazurkas Group zapraszają w sobotę 29 kwietnia na dwuczęściowe obchody Międzynarodowego Dnia Tańca 2017, obchodzonego na całym świecie od 1982 roku. Prezentujemy program obchodów

 

Cześć 1

godz. 12.00

spotkanie przy gmachu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, od strony ul. Moliera przed pomnikiem W hołdzie polskim artystom baletu. Organizatorzy zapraszają artystów, studentów, uczniów, miłośników sztuki tańca, a przede wszystkim mieszkańców Warszawy. Swoją obecność zapowiedziało wielu znakomitych gości.

 

Część 2

Spotkanie z tańcem współczesnym

Godz. 19.00, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, przy ul. Jazdów 1 w Warszawie

 

W programie:

Odczytanie przesłania Krzysztofa Pastora, dyrektora Polskiego Baletu Narodowego

Narodziny tańca współczesnego (wykład Bożeny Kociołkowskiej)

Historia tańca na ekranie (film)

Spotkanie z choreografią – Angelin Preljocaj (film)

 

Międzynarodowy Dzień Tańca, to święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO (ITI – UNESCO). Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego

reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, każdego roku inny artysta związany z tą sztuką przygotowuje orędzie czytane na całym świecie, „adresowane do tych, którzy uprawiają i kochają taniec”.

 

 

Scenariusz i realizacja obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca: Bożena Kociołkowska

 

Wstęp wolny.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close