Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 29 kwietnia po raz 30. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca, ustanowiony w roku 1982 przez UNESCO. Z tej okazji artyści tańca w całej Polsce przygotowali na publiczności wiele tanecznych propozycji (zarówno 29, jak w i w kolejnych dniach). W niedzielę w Warszawie w Teatrze Studio pokaz spektaklu Zbliżenia Teatru Tańca Zawirowania, powstały we współpracy ze słowackim twórca, Tomášem Nepšinským. Dzień później w tym amym miejscu pokaz kolejnego spektaklu grupy, Fuera de campo w choreografii Daniela Abreu. Ponadto w stolicy od piątku do niedzieli w Collegium Noblium projekt Prolog Wojtka Ziemilskiego – kontynuacja poszukiwań artysty w zaresie choreografii społecznej – a w Galerii Zachęta taneczny spektakl Nowego Teatru Nancy. Wywiad przygotowany przez Francuza Claude’a Bardouila i Magdalenę Popławską.

Natomiast w Poznaniu 4-częściowy wieczór pod hasłem Teren Tańca Holenderskiego. Spotkanie dedykowane będzie pamięci Rudiego van Dantziga (1933-2012) – tancerzowi, choreografowi i pisarzowi, przez lata związanemu z Holenderskim Baletem Narodowym. Podczas wieczoru zaprezentowane zostaną fragmenty prac choreografów na stałe związanych z Holandią: Cztery ostanie pieśni chor. Rudi van Dantzig; Niebezpieczne związki chor. Krzysztof Pastor; Projekcja – fragment spektaklu A Place Between chor. Lukas Timula; Things I Told Nobody chor. Itzik Galili (uwaga: bilety w specjalnej cenie 2 zł). Tego samego wieczoru w Poznaniu w Teatrze Ósmego Dnia pokaz Projektu Strange Lóóp Patryka Lichoty, Magdaleny Przybysz i Marty Romaszkan w ramach programu IMiT Scena dla tańca 2012.

Natomiast we Wrocławiu piuerwsza tegoroczna odsłona projektu Wrocław tańczący, którego kuratorem jest Adam Kamiński. W ramach cyklu w niedzielę premiera spektaklu Doroty Radwańskiej i Macieja Sado Duet albo dwie osoby.

W Krakowie zaś tego dnia Dzień Otwarty Krakowskiego Teatru Tańca, którego program obejmuje: bezpłatne warsztaty taneczne, pokazy i próby otwarte (na wszystkie wydarzenia wstęp wolny).

W lubelskim Teatrze Muzycznym pokaz baletu Pan Twardowski (chor. Violetta Suska) do muzyki Ludomira Rózyckiego.

Szczegółówe informacje o wydarzeniach, miejscach i godzinach przentacji w zakładckach Kalendarium/Wydarzenia (29 oraz 30 kwietnia).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close