Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Kielecki Teatr Tańca zaprasza o godz. 12.00 na transmisję online wykładu Elżbiety Pańtak o historii tańca, po którym ogłoszone zostaną wyniki Facebookowego konkursu, a o godz. 18.00 na transmisję online dwóch spektakli z Wieczoru Młodych Choreografów Nocy na Łysej Górze w choreografii Kamila Zdańkowskiego oraz Ja i mój Cień w choreografii Marty Rolskiej i Małgorzaty Boruń.

 

Noc na Łysej Górze w choreografii Kamila Zdańkowskiego. Spektakl inspirowany jest ludowymi wierzeniami i legendami o Górach Świętokrzyskich. Opowiada historię dwójki dzieci Jasia i Małgosi którzy w towarzystwie Czarnego Kota przeżywają niezwykłą przygodę w Noc Kupały.

 

Ja i mój Cień w choreografii Marty Rolskiej i Małgorzaty Boruń. Spektakl podejmuje temat skrywanych traum, które niczym tytułowy cień kładą się na całym naszym bieżącym życiu.

 

Link do transmisji online zostanie opublikowany 29 kwietnia na profilu na Facebooku Kieleckiego Teatru Tańca oraz stronie internetowej www.ktt.pl. Nagranie będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych nieodpłatnie do 30 kwietnia do godziny 18.00.

 

29 kwietnia, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbędzie się także transmisja online spektaklu taneczno-muzycznego pt. Niemen w wykonaniu artystów Kieleckiego Teatru Tańca, pianisty jazzowego Artura Dutkiewicza oraz Chóru Kameralnego Pro Forma z Olsztyna pod kierownictwem Marcina Wawruka. Premiera wznowieniowa spektaklu odbyła się 21 stycznia 2006 roku w Teatrze Rampa w Warszawie. Szczegóły dotyczące transmisji tego archiwalnego spektaklu dostępne będą w mediach społecznościowych Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close