Wersja do druku

Udostępnij

W ramach polskiej części trasy Migrujące historie kobiet Amareya Theatre & Guests zespół pokaże nową wersję spektaklu Nomadka. W przedstawieniu udział wezmą artystki z ludu Ajnu – Utae Ehara i Tsugumi Matsudaira. Udział kobiet z ludu Ajnu w spektaklu Nomadka jest wynikiem bliskiej współpracy nawiązanej w Sapporo (Japonia) w 2017 przez Amareya Theatre & Guests z メノコモシモシ – Ainu Women’s Association (Menoko Mosmos Sapporo) i Centre for Environmental and Minority Policy Studies (Sapporo). Pokazy Nomadki odbędą się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie w ramach Międzynarodowej Konferencji Bronisław Piłsudski: On the Centennial of His Death. Towards an Independent Homeland, w Gdańsku i w Teatrze 8 Dnia w Poznaniu.

 

Harmonogram pokazów:

18 października, godz. 19.00, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (pokaz w ramach Międzynarodowej Konferencji Bronisław Piłsudski: On the Centennial of His Death. Towards an Independent Homeland), Kraków

23 października, godz. 20.00, Nowa Synagoga Gdańsk
27 października, godz. 19.00, Teatr 8 Dnia, Poznań

 

O spektaklu:

 

Nomadka to interdyscyplinarny projekt performatywny, dotykający problemu przesiedlenia, migracji i dyskryminacji. Jego osnową jest historia Louise Fontaine, Grenlandki, która jako dziecko, wraz z tysiącami innych dzieci, została deportowana do Danii. Nomadka to również symboliczna przestrzeń dla wszystkich szukających swojej zagubionej tożsamości.

 

W nowych odsłonach pokazywany jest w różnorodnych kontekstach kulturowych z udziałem artystów pochodzących z różnych krajów. W ten sposób projekt staje się transkulturową podróżą poprzez kultury, ich języki i symbole, opowiadając równocześnie o jednoczących ludzi doświadczeniach.

 

 

Koncept: Katarzyna Pastuszak, Louise Fontain

Reżyseria: Katarzyna Pastuszak

Występują: Louise Fontain, Utae Ehara, Tsugumi Matsudaira, Katarzyna Pastuszak, Aleksandra Śliwińska, Daniela Komędera, Monika Wińczyk, Ichi Go 

Teksty: Louise Fontain, Monika Popow, Katarzyna Pastuszak

Muzyka: Joanna Duda, Utae Ehara

Czas trwania: 60 min.

 

 

Partnerzy: Instytut Adama Mickiewicza (culture.pl), Miasto Gdańsk, Centre for Environmental and Minority Policy Studies (Sapporo), Pirka Kotan – Ainu Cultural Centre, メノコモシモシ – Ainu Women’s Association (Menoko Mosmos Sapporo), Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

 

Patroni medialni: TVP Kultura, Feminoteka, Japonia-online, Magazyn Torii, Fundacja Przestrzeń Kobiet.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close