Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że na 29 maja równolegle na portalu TaniecPOLSKA i „Dwutygodniku.com” (nr 83) ukazał się pierwszy artykuł z cyklu Młoda polska choreografia – sylwetka Joanny Leśnierowskiej Skazana na nowe szlaki, autorstwa Anny Koczorowskiej. Wspólny projekt portalu TaniecPOLSKA (Instytutu Muzyki i Tańca) i „Dwutygodnika.com” (Narodowego Instytutu Audiowizualnego) ma na celu prezentację sylwetek młodego pokolenia polskich artystów tańca, którzy mają obecnie największy wpływ na rozwój sztuki tańca współczesnego w Polsce.

Projekt zakłada zapoznanie szerokiego grona odbiorców kultury z twórcami kszałtującymi taniec współczesny w naszym kraju, a poprzez przybliżenie ich sylwetek – przegląd najważniejszych zjawisk i nurtów w obrębie tej sztuki. Tym samym stawia sobie za cel popularyzację tańca współczesnego jako integralnego działu kultury i sztuki. Ponadto chce stworzyć bazę informacyjno-krytyczną, która pomoże przyszłym twórcom, badaczom i krytykom w ich działaniach oraz aktywności artystyczno-krytycznej i badawczej. Sylwetki wybranych twórców publikować będziemy do końca roku 2012. W najbliższych miesiącach zaprezentujemy m.in. Janusza Orlika, Konrada Szymańskiego, Izabelę Chlewińską, Renatą Piotrowską, Magdalenę Jędrę i Dominikę Knapik.

Z tekstem Anny Koczorowskiej Joanna Leśnierowskq: Skazana na nowe szlaki można zapoznać się tu:

http://www.taniecpolska.pl/tekst/141

http://www.dwutygodnik.com/artykul/3584-mloda-polska-choreografia-joanna-lesnierowska.html

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close