Wersja do druku

Udostępnij

Wczoraj poznaliśmy pierwszą grupę finalistów konkursu Młody Tancerz Roku 2021. W tym gronie znaleźli się Jagoda Rusek, Anna Shmatchenko, Tamiła Dudnik i Artem Rybalchenko. Drugą część przesłuchań zobaczymy już w najbliższą niedzielę 30 maja na antenie TVP Kultura. Wielki finał odbędzie się 6 czerwca.

 

W pierwszej części półfinału wystąpiła ósemka tancerzy. Każdy z nich zaprezentował się w choreografii klasycznej i układzie dowolnym. Niektórzy pokazali własne choreografie. Do czerwcowego finału zakwalifikowało się czworo z nich: Jagoda Rusek z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, Tamiła Dudnik, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu oraz Anna Shmatchenko i Artem Rybalchenko, reprezentanci gdańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak

Artystów oceniało jury, w którego skład weszli Aleksandra Dziurosz, Iwona Pasińska i Emil Wesołowski. Jurorzy zgodnie podkreślali wysoki poziom uczestników oraz ich ogromne zaangażowanie. To dla mnie wielkie przeżycie artystyczne. Jesteście wspaniałą młodzieżą i przyszłością naszego kraju w tańcu klasycznym, współczesnym, ludowym, w hip-hopie. Doceniamy waszą pracę, pasję i miłość do sceny – mówiła Aleksandra Dziurosz.

Kolejna ósemka młodych artystów zatańczy już w najbliższą niedzielę 30 maja o godz. 20.00 na antenie TVP Kultura.

 

Wczorajsze półfinałowe zmagania można zobaczyć w całości na stronie konkursu, pod adresem: mlodytancerzroku.vod.tvp.pl/53915490/i-polfinal-2021

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close