Wersja do druku

Udostępnij

We wczorajszych eliminacjach konkursu Młody Tancerz Roku dwa ostatnie finałowe miejsca wytańczyły przedstawicielki Ogólnokształcących Szkół Baletowych z Warszawy i Bytomia. Tym samym poznaliśmy już całą szóstkę, która 6 czerwca zmierzy się w wielkim finale. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo ze studia TVP Kultura.

 

W niedzielę 30 maja do Jagody Rusek, Anny Shmatchenko, Tamiły Dudnik i Artema Rybalchenko dołączyły Barbara Postek – uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Julia Bielska z bytomskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego. Warszawianka wcieliła się w Kitri z baletu Don Kichot oraz wytańczyła Szaleństwo w czerwieni do muzyki Seweryna Krajewskiego i słów Agnieszki Osieckiej. Z kolei reprezentantka Bytomia wykonała układ z baletu Korsarz i solo Omai cessate do utworu Antonia Vivaldiego.

 

Podobnie jak podczas pierwszego półfinału, również w drugiej jego części wystąpiła ósemka tancerzy. Byli to: Vanessa Zwolińska, Barbara Postek, Julia Bielska, Maciej Duda, Martyna Warzocha, Oliwia Czarnocka, Marta Wiszczuk i Wiktor Perdek. Każdy z nich zaprezentował się w choreografii klasycznej i układzie dowolnym.

 

Dwie wyróżnione wczoraj baleriny oraz czwórkę młodych artystów z pierwszych majowych eliminacji będziemy mogli zobaczyć już za tydzień, 6 czerwca o godzinie 20, w wielkim finale transmitowanym na żywo ze studia TVP Kultura.

 

Konkurs od kilkunastu lat promuje młode talenty – uczniów szkół baletowych, dla których udział w Młodym Tancerzu jest szansą na dotarcie do szerszej publiczności, a często także przepustką do międzynarodowej kariery. W tej edycji udział wzięła szesnastka wybitnie uzdolnionych młodych artystów i artystek. Do finału jury zakwalifikowało sześcioro z nich. W tym roku uczestnicy reprezentowali Ogólnokształcące Szkoły Baletowe z Gdańska, Poznania, Warszawy, Łodzi, Bytomia a także Niepubliczne Szkoły Sztuki Tańca z Siedlec i Białegostoku.

 

Artystów ocenia znakomite jury: Aleksandra Dziurosz – tancerka, choreografka, Zastępca Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca, Iwona Pasińska – tancerka, choreografka, dyrektor Polskiego Teatru Tańca oraz Emil Wesołowski – tancerz, choreograf i pedagog.

 

Finał konkursu Młody Tancerz Roku 2021 w niedzielę 6 czerwca o godz. 20.00 na antenie TVP Kultura i TVP VOD.

 

Więcej informacji na stronie konkursu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close