Wersja do druku

Udostępnij

Od czerwca 2010 roku Stary Browar razem z 18 innymi partnerami z calej Europy prowadzi 4-letni program wspierany przez Unie Europejską modul-dance, którego misją jest wspieranie rozwoju/produkcja i promocja choreografów, którzy mimo ze nie są debiutantami, z różnych (pozaartystycznych) przyczyn nie zaistnieli jeszcze w pełni na europejskim ‘rynku’. Głównym odbiorcą programu są zatem raczej established artists, wybierani w systemie kuratorskim przez radę artystyczną projektu. Ideą programu jest rozumienie pracy choreografa jako rozpiętego na 2 lata cyklu, który został ujęty w modularny system (stąd nazwa) składający sie z: researchu/rezydencji/produkcji/promocji&cyrkulacji (czyli grania w partnerskich miejscach/festiwalach).W tym roku premierę w ramach programu przygotowuje Anita Wach – jej solo współprodukowane przez dance House Ireland/Tanzhaus NRW oraz VIA NEGATIVA z Ljubljany będzie miało premierę na dniach w Ljubljanie, Dusseldorfie i Poznaniu.

Głównemu programowi towarzysza także inne programy i wydarzenia (festiwale, konferencje, think tanki) oraz program Carte blanche stworzony z myślą o młodych obiecujących choreografach, dla których wizyta w jednym z 18 partnerskich domów tańca w Europie może być inspiracja dla dalszego rozwoju.Carte blanche to w założeniu tygodniowa wizyta/rezydencja młodego choreografa w jednym z partnerskich domów tańca (ich lista na http://starybrowarnowytaniec.pl) której celem jest poznanie lokalnego środowiska, wzięcie udziału jako gość/obserwator w festiwalu, konferencji czy warsztatach organizowanych przez danego partnera, być może krótka rezydencja – wszystkie szczegóły są do uzgodnienia z miejscem, do którego carte blanche’owiec chce się wybrać. W minionych latach skorzystały z tej oferty Ania Nowicka i Dominika Knapik.


Propozycje do programu Carte blanche można przesyłać do końca czerwca 2012 roku na adres info@starybrowarnowytaniec.pl , w tytule: modul dance.Aplikacje powinny zawierać CV oraz list motywacyjny, w którympowinno być napisane, do jakiego Domu Tańca spośród modul-dance’owych partnerów uczestnicy chcieliby pojechać, dlaczego? po co? jak wizyta w danym miejscu ma się przysłużyć/ do czego?


Więcej o założeniach projektu na:
www.moduldance.com.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close