We Wrocławskim Teatrze Pantomimy trwa odliczanie dni do premiery przedstawienia w reżyserii Darii Kopiec Mów o sobie, tylko o sobie. Premierowy pokaz już w najbliższy piątek, 17 września, w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia.

Wersja do druku

Udostępnij

„Różewicz szuka wielkich tematów rzeczywistości i naszego ludzkiego funkcjonowania w codzienności i zwyczajności i to się stało naszym głównym tropem. Codzienność jest platformą budowania opowieści. To, co zazwyczaj ignorujemy przez swoją zwyczajność i nieistotność, u nas wychodzi na pierwszy plan” – mówi Daria Kopiec.

Przedstawienie powstaje z inspiracji opowiadaniem Tadeusza Różewicza „Grzech”. Realizatorzy skupiają się zbudowaniu rzeczywistości przesiąkniętej wojennymi strukturami: społecznymi, metodami wychowawczymi, schematem rodziny i tzw. zimnego chowu, tego co się powinno i jak się powinno funkcjonować. Jak radzimy sobie z emocjami, złością, wściekłością, swoimi słabościami? Motyw połykania emocji, tłamszenia ich i wstrzymywania w niewypowiedzeniu o lęku, smutku i swoich potrzeb jest siłą napędową tego przedstawienia.

Tytułem przedstawienia, realizatorzy chcieli zasugerować, że: „bez relacji z samym sobą, bez wewnętrznego dialogu czy dopuszczania do siebie emocji trudno wyjść z odwagą i otwartością do drugiego człowieka”.

Przedstawienie powstało w koprodukcji z Instytutem Grotowskiego we Wrocławiu w ramach obchodów Roku Różewicza we Wrocławiu.

Premiera Mów o sobie, tylko o sobie – 17 września o godz. 19.00 w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia (ul. Księcia Witolda 62). Kolejne przedstawienia 18 i 19 września.

Bilety kupić można na stronie teatru: www.bilety.pantomima.wroc.pl

Mów o sobie, tylko o sobie

z inspiracji opowiadaniem „Grzech” Tadeusza Różewicza

Reżyseria: Daria Kopiec

Dramaturgia: Martyna Wawrzyniak

Choreografia: Anna Godowska

Scenografia: Matylda Kotlińska

Kostiumy: Patrycja Fitzet

Muzyka: Aleksandra Gronowska, Patrycja Betley, Katarzyna Kapela

Obsada: Artur Borkowski, Agnieszka Dziewa, Sandra Kromer-Gorzelewska, Anna Nabiałkowska, Monika Rostecka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close