Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 3-9 marca 2017 Gutek Film zaprasza do polskich kin na pokazy specjalne filmu dokumentalnego Mr. Gaga w reżyserii Tomera Heymanna. Publikujemy harmonogram pokazów i szczegółowe informacje.

 

Harmonogram pokazów specjalnych:

 

3 marca

Kino Muranów w Warszawie, godz. 20.30 – pokaz z połączony ze spotkaniem z producentem Barakiem Heymannen.

Informacje

 

8 marca

 

Kino Muranów w Warszawie,  godz. 20.00 – pokaz połączony z panelem dyskusyjnyn, w którym udział wezmą Waldemar Raźniak, Agnieszka Sterczyńska i Helena Norowicz. Prowadzenie: Mike Urbaniak

Informacje

 

Kino Pałacowe w Poznaniu,  godz. 19.00 – pokaz połączony z panelem dyskusyjnym, w którym udział wezmą Agnieszka Jelewska  i Iwona Pasińska. Prowadzenie: Paulina Jóźwicka.

Informacje

 

9 marca – sieć Multikino w całej Polsce:

 

Multikino:

Bydgoszcz

Gdańsk

Gdynia

Katowice

Kraków,

Lublin

Łódź

Olsztyn

Rzeszów

Sopot

Szczecin

Zabrze

 

Multikino w Warszawie:

Ursynów

Złote Tarasy

 

Multikino we Wrocławiu:

Arkady

Pasaż

 

Informacje o godzinach pokazów dostępne są na stronach kin.

Ponadto przed oficjalną premierą 10 marca kina w Polsce zapraszają na pokazy przedpremierowe.

W Kinie Muranów, prowadzonym przez Gutek Film, polskiego dystrybutora Mr. Gaga, pokazy odbędą się: 5 marca 2017o  godz. 20.45, 7 marca o godz. 18.30 i 9 marca o godz. 20.30.

 

O FILMIE:

 

Mr. Gaga to najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu „Piny” („Variety”), a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. To film pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami.

 

Mr. Gaga opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak    i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GaGa – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

 

Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia.

Ohad Naharin

 

Trailer

 

 

 

Reżyser o filmie:

Ziarna, z których wyrósł ten film, zostały zasadzone około 20 lat temu, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem na scenie Batsheva Dance Company prowadzoną przez Naharina. Moja głowa i serce doświadczyły wielkiego wstrząsu, jak po koktajlu z alkoholu i narkotyków, tylko bez alkoholu i narkotyków. Kontinuum ruchu, muzyki, energii, seksualności, zmysłowości i tancerze, w których można się zakochać, zupełnie nie wiedząc dlaczego. Od tamtego wieczora sztuka tańca Batshevy stała się moją obsesją. Naharin jest ciężkim orzechem do zgryzienia, to bardzo skomplikowany i pełen sprzeczności charakter, co czyni go fascynującym tematem filmu dokumentalnego.

 

Więcej informacji

 

Scenariusz i reżyseria: Tomer Heymann

Zdjęcia: Itai Raziel

Montaż: Alon Greenberg Ido Mochrik Ron Omer

Dźwięk: Alex Claude

Muzyka: Ishai Adar

 

W  filmie pojawiają się:

Ohad Naharin, Judith Brin Ingber, Tzofia Naharin, Mari Kajiwara, Avi Belleli, Tami Lotan, Naomi Blocj Fortis, Eldad Mannheim, Gina Buntz, Natalie Portman, Sonia D’Orleans Juste, David Tinchell.

 

Producent: Barak Heymann

Produkcja: Heymann Brothers Films

Izrael/ Szwecja/ Niemcy/ Holandia rok produkcji: 2015

Język oryginalny: angielski, hebrajski

czas trwania: 103 min

Dystrybucja w Polsce: Gutek Film.

 

Sylwetka reżysera:

Tomer Heymann urodził się w 1970 roku w Izraelu. W ciągu ostatnich 20 lat wyreżyserował 13 filmów i seriali dokumentalnych, z których większość wymagała wieloletnich przygotowań i dokumentacji. Począwszy od debiutu – Tomer Ve-Hasrutim – jego filmy zdobywały główne nagrody na wielu prestiżowych festiwalach filmowych. Papierowe laleczki wyjechały z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie z trzema wyróżnieniami, a z imprezy w Los Angeles z nagrodą publiczności. Film oraz serial telewizyjny Most ponad Wadi, zrealizowany we współpracy z amerykańską stacją ITVS uznano najlepszym izraelskim filmem dokumentalnym, brał udział w prestiżowym festiwalu filmów dokumentalnych w Amsterdamie i nagradzano go na całym świecie. Heymann zrealizował też filmowe portrety osobistości izraelskiej kultury: piosenkarza Aviva Geffena (Aviv- Fucked-Up-Generation), kompozytora Idana Raichela (Black Over White), czy choreografa Ohada Neharina (Out Of Focus, Mr. Gaga).

 

Więcej: http://gutekfilm.pl/mrgaga/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close