Wersja do druku

Udostępnij

W programie tegorocznej edycji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca znajdzie się nowe przedstawienie Stanisława Wiśniewskiego – Antypody. Jak opowiada artysta,powstało ono z inspiracji osobowością Patricka Zingile i zetknięcia z uprawianym przez niego tańcem hip-hop – skonfrontowanym z minimalistyczną muzyką Henryka M. Góreckiego.Pokaz już dzisiaj o 18:00 w Warsztatach Kultury.

Wiśniewski, polski choreograf od trzech dekad pracujący we Francji, często powraca do Lublina by prezentować swoje spektakle. Do tej pory publiczność Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca mogła obejrzeć między innymi duetOkno-. Wcześniej, w roku 2006, w Lublinie pokazywano przedstawienieŚwiat rozwrześnił się październikując powoli w stronę listopada, zrealizowane na specjalnie festiwal w Awinionie i wybranr przez Thomasa Khana najlepszym przedstawieniem tanecznym roku pisma „Danser”. Oparte na wielokrotnym – do znudzenia – powtarzaniu choreograficznej sekwencji i piosenki solo w wykonaniu Cecile Pegaz było jednym z najbardziej prowokacyjnych wydarzeń w historii Spotkań; skłoniło publiczność do żywiołowych reakcji, m.in. prób przerwania spektaklu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close