Wersja do druku

Udostępnij

Dziś w ramach Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie pierwszy z trzech prezentowanych w tym roku spektakliAnn van den Broek. Pokaz We Solo Men odbędzie sięo godzinie 20:00 w ACK „Chatka Żaka”.

W swojej pracy Ann van den Broek zainteresowana jest przede wszystkim psychologicznymi i socjologicznymi aspektami cielesności. Tworzy przedstawienia omocnym ładunku emocjonalnym, ciało traktując w sposób bezkompromisowy i fizycznie wyczerpujący.Gościła na festiwalu dwukrotnie – w roku 2007 i 2009 – ze spektaklami Co(te)lette oraz z I solo ment. Szczególnie pierwszy z nich, stanowiący bolesną wiwisekcję kulturowej i biologicznej kobiecości, wzbudził ogromne uznanie widzów. Jego filmowa wersja była prezentowana także podczas tegorocznego festiwalu filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu. We Solo Men stanowi kontynuację poprzednich przedstawień artystki.

A przed spektaklemvan den Broek – kolejny festiwalowy powrót. Compagnie Linga ze Szwajcarii wielokrotnie już odwiedzała Lublin. W Falling Grace tematem przewodnim jest pojęcie równowagi. Jak opowiadają twórcy, spektakl skupia sięna punktach załamania, w których się ją traci. Artyści poszli za fascynacją „momentem następującym w chwilę po utracie równowagi, kiedy ruch zostaje zawieszony, zanim ciało nieuchronnie zostanie pociągnięte do ziemi”. Po szóstce tancerzy ze szwajcarskiego zespołu możemy spodziewać się pomysłowości i technicznej perfekcji. Spektakl o godzinie 18:00 w Teatrze Muzycznym.

Na zakończenie wieczoruSanna Kekäläinen, choreografka i tancerka z Finlandii, zaprezentuje swoje najnowsze solo zatytułowaneBestia – książka w pomarańczowym namiocie. To pierwsza część planowanego dyptyku, poświęconaprzesadzie i katastrofie. Drugi spektakl, którego premiera odbędzie się w roku 2013, skoncentrowany będzie na pojęciu piękna.Kekäläinen preferuje twórczość solową; jej sztuka ma mocny wydźwięk polityczny, oscyluje wokół pojęć takich jak prywatne/publiczne, czerpie z tradycji kontrkultury.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close