Spektaklem 45 w choreografii Jacka Przybyłowicza, który odbędzie się 23 listopada o godz. 20.00, Polski Teatr Tańca zainauguruje Festival umPolen, współorganizowany przez Theater im Pumpenhaus i kolektyw bodytalk w Münster.

Wersja do druku

Udostępnij

Oprócz 45 w programie festiwalu znalazła się koprodukcja Polskiego Teatru Tańca z bodytalk – Romeos&Julias unplagued. Traumstadt w choreografii Yoshiko Waki, artystki współpracującej z zespołami tańca od Hamburga po Hong Kong, niegdyś członkini słynnego Teatru Choreograficznego Johanna Kresnika, która założyła wraz z Rolfem Baumgartem (od 2016 roku rezydentem Theater im Pumpenhaus) zespół bodytalk.

Festiwal umPolen potrwa do 3 grudnia. Obejmuje poetyckie, odwołujące się do polityki produkcje, które odzwierciedlają stan polskiego społeczeństwa, przekazują osobiste historie, inspirują do refleksji nad pracą artystów i używają przesyconych silnymi emocjami środków wyrazu. Jak deklarują organizatorzy, festiwalowe spektakle „tworzą niepowtarzalną okazję dla doświadczenia nieposkromionej siły polskiej sceny teatralnej w Theater im Pumpenhaus”.

Pełny program festiwalu można znaleźć na stronie: link

W ramach wydarzenia, 26 i 27 listopada o godz. 11.00 odbędą się warsztaty tańca współczesnego Znajdź w sobie przestrzeń. Poprowadzi je Patryk Jarczok. Tancerz Polskiego Teatru Tańca, którego jako artystę i pedagoga ukształtowały spotkania z takimi twórcami, jak Wimem Vandekeybus, Iwona Pasińska czy Johannes Wieland, podpowie, w jaki sposób własne ciało dostarcza narzędzi do przełamania granic i stawiania wyzwań własnemu językowi ruchu i jak wyzwolić moc bezpośredniej tanecznej kompozycji.

Tournée Polskiego Teatru Tańca w Niemczech rozpoczęło się od prezentacji spektaklu Romeos&Julias unplagued. Traumstadt, która się odbyła 20 listopada w TanzFaktur w Kolonii.

Więcej informacji o festiwalu
Więcej o spektaklu „45”
Więcej o spektaklu „Romeos&Julias unplagued.Traumstadt”
Link do trailera festiwalu 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close