Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 10 lutego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do Muzeum nad Wisłą (Wybrzeże Kościuszkowskie 22) na performans Kai Kołodziejczyk i Jacka Sienkiewicza, który towarzyszyć będzie pokazowi Tryptyku dla Grzegorza K. autorstwa sióstr Bui. W godzinach 16.00-20.00 odbędzie się pokaz Tryptyku dla Grzegorza K., wideo autorstwa sióstr Bui będącego zapisem performatywnej interakcji z Kompozycją manipulacyjną Grzegorza Kowalskiego. O godz. 18.00 w przestrzeni wystawy Inny Trans-Atlantyk rozpocznie się performans Kai Kołodziejczyk i Jacka Sienkiewicza, który jest nawiązaniem i rozwinięciem gestu sióstr Bui: to uruchomienie Kompozycji manipulacyjnej Grzegorza Kowalskiego i rodzaj eksperymentu na granicy sztuki performatywnej, dźwiękowej i wizualnej.

 

Każdy z elementów – ciało, dźwięk i rzeźba – będzie jednocześnie nośnikiem ruchu i jego odbiorcą. Ten wielopoziomowy dialog – budowany na styku improwizacji i matematycznej precyzji – nawiązywać będzie do postulatów Hansenowskiej koncepcji „formy otwartej”, której założenia opierały się na zasadach niedookreśloności, zmienności, wymiany i kolektywnej partycypacji.

Wstęp na wydarzenie w ramach biletu na wystawę (1 zł).

Więcej informacji o wydarzeniu: https://artmuseum.pl/pl/wydarzenia/pokaz-tryptyku-dla-grzegorza-k-siostr-bui-i-performans/1

Więcej o wystawie: http://transatlantic.artmuseum.pl/pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close