Wersja do druku

Udostępnij

Dwaj muzycy klasyczni: Marcin Nałęcz-Niesiołowski i Wiktor Rakowski  wyruszyli  na rowerowy rajd z Ustrzyk Górnych do Świnoujścia (około 1000 km). Chcą pomóc w spełnieniu marzenia wybitnie utalentowanej tancerki z Redy – Julii Ciesielskiej. Artystka, zwyciężczyni konkursu Młody Tancerz Roku 2019, została przyjęta do prestiżowej Juilliard School w Nowym Jorku. Przeszkodą do podjęcia nauki w USA okazały się finanse. Dzięki muzykom o wielkim sercu marzenie może jednak zostać zrealizowane. Marcin Nałęcz-Niesiołowski to dyrygent, wokalista i pedagog akademicki. Wiktor Rakowski jest puzonistą orkiestry operowej. Wyprawa ma charakter charytatywno-amatorski, kształtujący wartościowe postawy społeczne i chęć pomocy osobom potrzebującym. Przebieg rajdu można śledzić na facebookowym profilu: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4204470759619117&id=100001687020949.

 

W 2020 roku ci sami artyści pomagali Małgosi Tomczak z Białegostoku, która od wielu lat walczy o wydłużenie swojej nogi, poddając się niezwykle skomplikowanym i kosztownym operacjom w USA. W tym roku swoją wyprawę poświęcają wspaniałej, wybitnie utalentowanej młodej baletnicy, tegorocznej absolwentce gdańskiej Szkoły Baletowej – Julii Ciesielskiej, która dostała się do prestiżowej Juilliard School w Nowym Jorku.

 

Przeszkodą do spełnienia marzenia Julii są finanse. Roczny pobyt w Nowym Jorku i kształcenie w Juilliard wynosi 304 028,70 zł. Szkoła przyznała tancerce stypendium na czesne za studia. Pozostają jednak koszty utrzymania – m.in. ubezpieczenie, akademik, wyżywienie, książki, dojazdy. 

 

Dwaj muzycy w trasą z Ustrzyk Górnych do Świnoujścia (około 1000 km) wyruszyli 11 lipca. Pokonali już ponad 400 km. Specyfiką tych eskapad jest jazda „na raz”, to znaczy bez noclegu, jedynie z niezbędnymi postojami na stacjach paliwowych, które pozwalają im uzupełnić płyny izotoniczne oraz dostarczyć niezbędne cukry i proteiny. Nie są to zatem typowe wielodniowe rajdy rowerowe, a raczej wielogodzinne maratony kolarskie pozwalające w maksymalny sposób zaangażować możliwości psychiki i ciała, udowadniając, że „chcieć, to móc”. Artyści nie chcą jednak robić tego tylko dla siebie, ciesząc się kolejnymi rekordami. Chcą podzielić się wysiłkiem z innymi osobami, dla których „kręcenie kilometrów” może być pomocne w spełnianiu marzeń i ważnych życiowo potrzeb. Podobnie jak rok temu, głównie poprzez media społecznościowe zachęcają do dołączenia się do wyprawy prosząc o wsparcie i wpłatę minimum 10 groszy za każdy przejechany przez nich kilometr.

 

Julia Ciesielska o sobie:

Od zawsze moim największym marzeniem było rozwijanie swojej pasji wśród najlepszych artystów z całego świata. Byłam zachwycona gdy w tym roku udało mi się dostać do Wyższej Akademii Muzycznej Juilliard School w Nowym Jorku. Otrzymałam szansę by jako pierwsza polska tancerka studiować w tej renomowanej szkole wyższej na wydziale tanecznym. Taniec to całe moje życie. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku 6 lat. Zawsze pozwalało mi to zapomnieć o otaczającym mnie świecie i żyć chwilą – przekazywać emocje i autentyczność. W tym roku zostałam Absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku.

 

Będąc uczennicą wielokrotnie promowałam kulturę i sztukę na konkursach rangi krajowej oraz międzynarodowej. Swoje umiejętności artystyczne doskonaliłam na licznych warsztatach w Polsce oraz za granicą, m.in. w Palucca University of Dance w Dreźnie podczas International Ballet Summer School Dresden 2019, na warsztatach New Summer Dance Stage 2019 w Letniej Szkole Artystycznej Master Class 2019 w Koszęcinie, podczas International Ballet Workshop 2018 w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz na Ballet Summer Intensive 2017 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Występowałam na licznych galach i koncertach, jak również w programie telewizyjnym – Scena Klasyczna (2020), prezentując własne choreografie. Brałam udział w spektaklach baletowych zespołu Opery Bałtyckiej – Dziadek do Orzechów (2017/2018).

  

W tym roku dla Julii Ciesielskiej środki z „kręcenia kilometrów” wpłacane są na portal zrzutka.pl, gdzie założona jest specjalna zbiórka. 

 

Zbiórka internetowa oraz dodatkowe informacje o artystce są dostępne pod adresem: https://zrzutka.pl/cvkwgc.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close