Wersja do druku

Udostępnij

Patchwork powstaje z wielu małych części zszytych w jedną – piękną i zarazem funkcjonalną – całość. Ta idea od początku towarzyszyła projektowi EUROPE EXPLORER – by z wielu małych fragmentów, kultury europejskiej, kultur mniejszości, a także lokalnej tradycji, powstało wspólne międzykulturowe działanie. W najbliższą sobotę, 26 października o godz. 16.00, odbędzie się finał tego wyjątkowego projektu – pokaz 10 tańców europejskich i mniejszości kulturowych w wykonaniu dzieci i młodzieży zagrożonej patologią oraz wykluczeniem społecznym, a także osób niepełnosprawnych.

 

O projekcie:

 

Podstawą i celem projektu EUROPE EXPLORER jest eksplorowanie kulturowych korzeni, czerpanie artystycznych inspiracji z rodzimej i europejskiej tradycji, a także – poprzez poznawanie i zrozumienie – rozwój postawy tolerancji oraz wzajemnego szacunku.

 

To zarazem piękne kultywowanie tradycji danego kraju, jak i otwarcie na poznawanie zwyczajów różnych regionów świata – Centrum Inicjatyw Artystycznych, organizator projektu

 

Pokaz finałowy odbędzie się w Centrum Inicjatyw Artystycznych (ul. Tęczowa 79/81, Wrocław), o godz. 16.00. Wstęp wolny.

 

 

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Myśl w ruchu 2019.

 

***

Program Myśl w ruchu jest programem własnym Instytutu Muzyki  i Tańca, w ramach którego wsparcie otrzymują projekty edukacyjne w dziedzinie tańca (trwające minimum 3 miesiące), adresowane do uczniów szkół podstawowych lub ponadpodstawowych, a także wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych. Adresatami mogą być dzieci i młodzież w wieku szkolnym z niepełnosprawnościami, bez niepełnosprawności, jak i grupy integracyjne. Istnieje możliwość tworzenia także grup mieszanych z osobami dorosłymi (np. rodzice, seniorzy). Każdy z projektów w ramach programu składa się z warsztatów praktycznych i zajęć teoretycznych (w ramach projektu uczestnicy oglądają również spektakle tańca). Efekty praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności. Projekty powstają we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close