Wersja do druku

Udostępnij

W listopadzie spektakle z puli Polskiej Sieci Tańca zostaną pokazane aż dziewięć razy, w siedmiu miastach. Przed nami dwa pokazy Rozkoszy Teatru ROZBARK (14 listopada w Starym Browarze w Poznaniu i 17 listopada w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim), dwa pokazy One kolektywu Durski, Kania, Stanek, Ustowska (14 listopada w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie i  28 listopada w Starym Browarze w Poznaniu) i pojedyncze pokazy: We_sella Wojciecha Mochnieja (19 listopada, CSM w Tarnowie), Stalking Paradise Lubelskiego Teatru Tańca (22 listopada w Suwalskim Ośrodku Kultury) i Mute Janusza Orlika (22 listopada w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim). Zapraszamy!

 

O Rozkoszy:

 

Czarne garnitury, perfekcyjne, minimalistyczne fryzury, szyk i elegancja – coś co przywodzi na myśl lata dwudzieste XX wieku, nowojorskie, zadymione kluby. (…) Artyści poruszają się w sposób precyzyjny i spójny, są zjednoczeni w ruchu. (…) Koncepcja spektaklu uwypukla doskonałe przygotowanie tancerzy – gra aktorska, technika tańca i mistrzowska interpretacja roli sprawiły, że artyści występujący w spektaklu wzbudzają zachwyt. Jednak to Dominika Wiak, jedyna kobieta w obsadzie, hipnotyzuje swoją kreacją. Umiejętnie uwodzi zarówno bohaterów Rozkoszy jak i widzów, w fascynujący, nienachalny sposób.

Izabela Noskiewicz, Elegancki obraz rozkładu – o spektaklu Rozkosz Teatru ROZBARK (czytaj więcej)

 

O We_sellu:

 

Choreografia Wojciecha Mochnieja pełna jest symbolicznych odniesień. W pamięci szczególnie zapada scena, w której tancerze tworzą łańcuch ze swoich ciał, taki łańcuch więzi, lecz szybko ulega on zerwaniu. Choreograf, były tancerz Śląskiego Teatru Tańca, dziś tanecznie i naukowo związany z Wydziałem Tańca w School of Creative and Performing Arts na kanadyjskim Uniwersytecie w Calgary, umiejętnie łączy elementy techniki tańca współczesnego, performensu, czy improwizacji z projekcjami video oraz tworzonymi na żywo sound scape’ami. Spektakl spina klamrą teksty kultury związane z obrzędem wesela. Muzyka Wojtka Frycza ilustruje sceniczną akcję i dynamizuje wydarzenia. W warstwie muzycznej wykorzystano również miłosne klasyki. Usłyszymy „Love me tender” Elvisa Presleya, czy zanuconą kołysankę „Na Wojtusia z popielnika”. Scenografia jest oszczędna, niemalże ascetyczna. Ograniczono się do wykorzystania jedynie trzech stołów oraz białych krzeseł.

Magdalena Mikrut-Majeranek, Dziennik Teatralny Katowice (czytaj więcej).

 

 

Program:

 

3 listopada, godz. 18.00

Dobre wychowanie Grupa Wokół Centrum, chor. Agata Moląg

Słupsk, Teatr Rondo

 

8 listopada, godz. 19.00

One kolektyw Durski, Kania, Stanek, Ustowska

Bytom, Teatr ROZBARK

 

14 listopada, godz. 19.00

Rozkosz Teatr ROZBARK, chor. Jakub Lewandowski

Poznań, Art Stations Foundation – Stary Browar Nowy Taniec

 

14 listopada, godz. 19.00

One kolektyw Durski, Kania, Stanek, Ustowska

Warszawa, Mazowiecki Instytut Kultury – Centrum Sztuki Tańca

 

17 listopada, godz. 20.00

Rozkosz Teatr ROZBARK, chor. Jakub Lewandowski

Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski

 

19 listopada, godz. 19.00

We_selle, chor.Wojciech Mochniej

Tarnów, Centrum Sztuki Mościce

 

22 listopada, godz. 19.00

Stalking Paradise Lubelski Teatr Tańca

Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury

 

22 listopada, godz. 19.00

Mute Janusz Orlik

Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski

 

28 listopada, godz. 19.00

One kolektyw Durski, Kania, Stanek, Ustowska

Poznań, Art Stations Foundation – Stary Browar Nowy Taniec

 

***

 

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. Aktualnie Sieć tworzy 12 Partnerów w 11 miastach, prezentujących 9 wieczorów tanecznych z udziałem ponad 70 artystów. Do końca 2019 roku odbędzie się ponad 50 pokazów w całej Polsce. W 2020 roku planowane jest rozszerzenie Sieci do 15 Partnerów, 11 wieczorów (w tym dwóch wybranych w formule open call) i ponad 70 prezentacji w kraju. Organizatorem Sieci jest Instytutu Muzyki i Tańca. Więcej: pst.info.pl

 

PST grafika 2019 (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close