Wersja do druku

Udostępnij

Podczas XII Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy, które odbyły się w 24 listopada 2012, Pracownia Tańca PRYZMAT (grupa twórcza Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie) zaprezentowała spektaklopen/close.

Jury przyznało grupie następujące nagrody:
nagrodę główną dla zespołu za reżyserię ruchu, dramaturgię oraz osobowość sceniczną
nagrody indywidualne za dojrzałość sceniczną dla tancerek PRYZMATU Kamili Olszewskiej, Seleny Popławskiej, Pauliny Spiel, Moniki Parafiniuk
nagrodę dla choreografa – Katarzyny Grabińskiej

Premiera spektaklu open/close odbyła się 24 marca 2012, podczas Otwartej Sceny Tańca odc.1 w Olsztynie. Olsztyńska publiczność miała okazję również zobaczyć spektakl podczas Olsztyńskiej Trzydniówki Teatralnej. Pracownię Tańca PRYZMAT tworzą ludzie, których językiem przekazu jest taniec artystyczny, teatralny. Zespół operuje różnymi technikami tańca, a łącząc je z innym formami wyrazu scenicznego tworzy autorskie projekty.

Aktywnie uczestnicy we wspólnych działaniach z innym artystami (m.in. realizacja trzech spektakli muzyczno-tanecznych z muzykami Elżbietą i Andrzejem Mierzyńskimi oraz BOHEMA PÓŁNOCY Inter-Poezja – projekt interdyscyplinarny z warmińskimi artystami). Od 2010 r współpracuje z festiwalem – Dni Kultury i Sztuki Ulicznej BRUK FESTIWAL. Grupa niejednokrotnie została doceniona przez środowisko twórców działających w zakresie ruchu teatru tańca w Polsce i zagranicą. Grupa, przez cały czas poszukuje inicjatyw „pachnących” świeżością. Eksperymentują, stawiają na fuzje różnych form, skupiając się na doświadczaniu oraz poszukiwaniu własnego wyrazu scenicznego. Założycielem i choreografem grupy jest Katarzyna Grabińska

( laureatka m.in. NAGRODY PREZYDENTA MIASTA OLSZTYNA 2011 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz TALENT ROKU 2010 w kategorii TERPSYCHORA- Taniec, przyznaną przez kapitułę Fundacji Środowisk Twórczych).

Pracownia Tańca PRYZMAT wraz z MOKiem jest współorganizatorem OTWARTEJ SCENY TAŃCA (wydarzenia w ramach Warmii Rebelii Kultury)- projektu cyklicznych warsztatów i spotkań środowiska sztuki tanecznej oraz projektu LATO w TEATRZE – TANIEC OLSZTYN.

www.pryzmat-taniec.pl

Krótki opis spektaklu:

Tytuł spektaklu/recitalu:open/close
Choreografia: Katarzyna Grabińska i grupa

Tańczą i wykreowali: Anna Afeltowicz/Selena Popławska, Paulina Spiel, Kamila Olszewska, Monika Parafiniuk

Muzyka: Rapheal Gualazzi, Thom Hanreich, Aix Em Klemm

Czasami widzimy dużo kolorów , czasami same szarości przeplatane strachem i lękiem. A co robimy gdy stoimy pod ścianą? Możemy próbować zamknąć oczy; uciec, przenieść się w świat fantazji i iluzyjności. Ale czy gdy przestajemy widzieć – to rzeczy znikają? Zapomnienie o nich choć na chwilę jest tak kuszące. Gdy mamy oczy szeroko otwarte widzimy wszystko, jesteśmy świadomi swoich lęków i niedoskonałości. Ale być może tylko wtedy możemy znaleźć wyjście …!?

Trailer (zapowiedź filmowa spektaklu)

http://www.facebook.com/photo.php?v=338865189523154

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close