Wersja do druku

Udostępnij

Miło nam poinformować, że nagrodę specjalną w tegorocznej, 9. edycji Konkursu o Nagrodę Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego otrzymali twórcy spektaklu Naturgemälde: Marta Wołowiec, Monika Węgrzynowicz, Marcin Janus, Grzegorz Kaliszuk. Spektakl został wyprodukowany przez Nowohuckie Centrum Kultury w ramach Krakowskiego Centrum Choreograficznego. Serdecznie gratulujemy!

Nagroda przyznawana jest od 2011 roku przez Radę Miasta Krakowa, jako forma docenienia pracy i osiągnięć krakowskich artystów, twórców teatru i zespołów teatralnych. Więcej informacji wraz z pełną listą tegorocznych laureatów: tutaj

O Naturgemälde:

To performans ruchowy wtopiony w instalację multimedialną, nawiązujący do opisu natury Alexandra von Humboldta – Naturgemälde. Tytułowe „Naturgemälde” jest nieprzetłumaczalnym niemieckim terminem, który może oznaczać „malowanie natury”, ale implikuje też poczucie jedności lub całości. Naturgemälde było ilustracją przedstawiającą Chimbarozo – wygasły wulkan w Andach, który wtedy uważano za najwyższy szczyt świata. To jakby przekrój tej góry z wypisanymi wszystkimi nazwami roślin i zwierząt, które występują na określonej wysokości.

ruch: Marta Wołowiec, Monika Węgrzynowicz
dźwięk: Marcin Janus
multimedia: Grzegorz Kaliszuk

premiera: 22 listopada 2019 roku
producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury
czas trwania: ok. 45 min

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close