Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji jubileuszu 20-lecia działalności Teatru Dada von Bzdülöw jego twórców oraz współtwórców nagrodzili Marszałek Województwa Pomorskiego i Prezydent Miasta Gdańska.

Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego z okazji 20 lecia działalności Teatru Dada von Bzdülöw otrzymały Katarzyna Chmielewska („… za pasję, artystyczną wszechstronność, a przede wszystkim za bardzo udane i pełne ekspresji połączenie sztuki teatralnej i tańca.” oraz Anna Steller („…za artystyczną wszechstronność i pasję, dzięki której poznajemy magię teatru tańca.”), a także reżyser światła Michał Kołodziej.

Leszek Bzdyl otrzymał od Marszałka specjalną jubileuszową grafikę.

Swoje nagrody ufundował też Prezydent Miasta Gdańska.

Nagrody w Dziedzinie Kultury z okazji jubileuszu 20-lecia działalności Teatru Dada von Bzdülöw otrzymali: Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska (również z okazji jubileuszu 20-lecia pracy artystycznej, a w szczególności za skuteczne kierowanie Stowarzyszeniem Teatru Dada von Bzdülöw.), muzyk i kompozytor, współtwórca wielu spektakli Dady, m.in. znakomitych Duetów nieistniejących Mikołaj Trzaska oraz aktorka i projektantka kostiumów Katarzyna Piątek.

Magdalena Hajdysz

(w ramach współpracy portalu taniecPOLSKA.pl z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close