Wersja do druku

Udostępnij

Od 1982 roku, 29 kwietnia, na pamiątkę wielkiego reformatora sztuki tańca – francuskiego tancerza i choreografa Jean-Georgesa Noverre’a – obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji Zarząd Sekcji Tańca i Baletu Związku Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji ZASP zorganizował 28 kwietnia 2014 roku w siedzibie Stowarzyszenia w Warszawie uroczystości, na które zaprosił artystów tancerzy oraz sympatyków tej sztuki.

Wybitni artyści i ludzie sztuki tańca otrzymali wyróżnienia przyznane przez Bogdana Zdrojewskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, reprezentowanego przez: dr. Zenona Butkiewicza, dyrektora Departamentu Narodowych Instytucji Kultury MKiDN i Aleksandrę Jagiełło. Z ich rąk nagrody odebrali:

Srebrny Medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”:
Aleksandra Liashenko i Sebastian Solecki,

Brązowy Medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”:
Anna Szopa i Piotr Oleksiak,

Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”:
Natalia Fedorowa, Andrzej Morawiec, Adam Grabarczyk oraz Elżbieta Lejman-Krzysztyniak.
Honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznano również Barbarze Sier-Janik, wieloletniej przewodniczącej Sekcji, niezwykle oddanej dla wszelkich spraw środowiska tancerzy.

Jak co roku, nie zabrakło nagród od  Stowarzyszenia: Statuetkę Terpsychory – Nagrodę Specjalną Sekcji Tańca i Baletu ZASP otrzymali:
Lucyna Łakomówna-Fogiel i Henryk Konwiński
a wyróżnienia w postaci pamiątkowego medalu:
Barbara Gierałtowska, Beata Brożek-Grabarczyk, Jerzy Wesołowski, Monika Myśliwiec oraz Urszula Jabłońska.

Uroczystości towarzyszyła projekcja filmu Revelations w choreografii Alvina Aileya z udziałem znakomitych tancerzy z nowojorskiego American Dance Theatre.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

 

Informacja za: www.zasp.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close