Wersja do druku

Udostępnij

Już w niedzielę 29 kwietnia po raz trzydziesty obchodzony będzie Międzynardowy Dzień Tańca (ustanowiony przez UNESCO w 1982 roku). Z tej okazji w poniedziałek 23 kwietnia w siedzibie ZASP (Związku Artystó1) Scen Polskich) spotkali się przedstawiciele środowiska tańca artystycznego. Podczas poniedziałkowego spotkania w Warszawie prezes ZASP, Olgierd Łukaszewicz, życzył polskiemu środowisku tancerzy, aby kultura tańca „zyskała jakieś pole do realizacji”.

W czasie uroczystości brązowymi medalami Gloria Artis, przyznanymi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego wyróżniono osoby związane ze sztuką tańca, Uhonorowano pierwszą solistkę Polskiego Baletu Narodowego, Izabelę Milewską; solistkę baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, pedagoga Annę Fronczek-Lewandowską; choreografa, zastępcę dyrektora do spraw baletu w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Jacka Przybyłowicza.

Odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymali: tancerka, choreograf, dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca Elżbieta Szlufik-Pańtak i Janusz Marek – autor i organizator wszystkich edycji warszawskiego festiwalu Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji Rozdroże oraz przeglądu Wydarzenia Teatralne Off-u.

Nagrodę Specjalną Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała tancerka, pedagog, długoletni sekretarz Sekcji Tańca i Baletu ZASP Ewa Czałkowska.

Statuetkę Terpsychory Nagrodę Specjalną Sekcji Tańca i Baletu ZASP wręczono Janinie Galikowskiej, solistce baletu Teatru Wielkiego w Warszawie, baletmistrzyni i korepetytorce zespołów artystycznych Opery Narodowej.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Opracowano na podstawie informacji PAP

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close