Wersja do druku

Udostępnij

Zapraszamy do lektury najnowszej odsłony „małej kultury współczesnej”, internetowej „młodszej siostry” „Kultury Współczesnej”, redagowanej przez doktorantów Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. W założeniu projekt ma być przestrzenią dyskusji, mnożenia pomysłów, zadawania pytań, raczej niż udzielania ostatecznych odpowiedzi.

 

Najnowszy numer został poświęcony ruchowi, a jego współtworzenie powierzono gościnnie Mateuszowi Szymanówce. W sposób naturalny numer podzielił się na dwie części – wizualną i choreograficzną. Jakkolwiek obie odnoszą się do tańca, w szczególności polecamy teksty Justyny Stasiowskiej, która pisze o ruchu w spektaklach Roberta Wilsona oraz – Gai Karolczak, porównującej twórczość Debory Hay i Maurice’a Blanchota. Zupełnie wyjątkowe dla tej odsłony „małej kultury współczesnej” są teksty napisane przez choreografki i performerki – Annę Nowicką, Magdalenę Ptasznik i Anię Nowak, stanowiące zarówno próbę analizy zjawisk z obszaru ruchu, jak też pewnego rodzaju manifest artystyczny. Autorki jednocześnie piszą o ruchu i o własnej pracy artystycznej.

 

O „małej kulturze współczesnej”: http://malakulturawspolczesna.org/o-projekcie/

 

Intro Jana Borowicza o GIFach: http://malakulturawspolczesna.org/2015/07/15/jan-borowicz-gif-intro/

 

Komiks Daniela Chmielewskiego i Zuzanny Kłyszejko Topografia uwagi: http://malakulturawspolczesna.org/2015/07/15/daniel-chmielewski-zuzanna-klyszejko-topografia-uwagi/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close