Wersja do druku

Udostępnij

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu zaprasza w sobotę 18 maja o godz. 20.00 (plac Wolności 1) na spektakl  Company Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape Ply New Edit w choreografii Yuvala Picka. Prezentacja odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Musica Electronica Nova”.

 

O spektaklu:

Podobnie jak w dziełach No play hero (2012) i loom (2014), w Ply Yuval Pick eksploruje ruch przy akompaniamencie współczesnej muzyki amerykańskiej: rozkłada na czynniki pierwsze wiele warstw, dekonstruując je w celu ponownego zaaranżowania ich podstawowych struktur.

 

Po wydestylowaniu tego procesu do pewnego rodzaju czystego choreograficznego „szpiku” zaczyna klasyfikować ruch według nowych konfiguracji, układając go w lustrzane wzory, przenosząc z jednego tancerza na drugiego, odwracając kierunki, poddając ciągłym wariacjom, w różnych rytmach lub z różnych punktów widzenia…

 

loom było duetem zbudowanym na dwóch zasadniczych polaryzacjach: wdychania i wydychana, dawania i odbierania. Te ruchy powstające w centrum ciała są w Ply doprowadzone do obrzeży kinesfery (przestrzeni wokół ciała, która jest osiągalna z pełnym rozciągnięciem rąk lub nóg). Wymiana między dwiema osobami otwiera się na szerszą przestrzeń, pojawia się bardziej złożony ruch, a zespół wykonawców powiększa się do pięciorga tancerzy.

 

***

 

Dzień po pokazie spektaklu, 19 maja, Company CCNR poprowadzi warsztaty dla tancerzy. Udział w warsztatach jest możliwy po uprzednim zapisaniu się na listę lub na podstawie karnetu uprawniającego do wstępu na spektakl w dniu 18 maja 2019 roku oraz na warsztaty. 

Więcej informacji

 

 

Company CCNR (Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape)

Julie Charbonnier, Madoka Kobayashi, Adrien Martins, Thibault Desaules, Guillaume Forestier – tancerze

Clément Hubert – dźwięk

Ludovic Bouaud – światło

 

Ply, new edit na 5 tancerzy

Choreografia: Yuval Pick

Muzyka: Ashley Fure

Kostiumy: Emilie Piat

Światło: Nicolas Boudier

Projektant muzyki komputerowej IRCAM: Manuel Poletti

Dźwięk: Raphaël Guénot

 

Partner: Instytut Francuski w Polsce

Wydarzenie organizowane przy wsparciu Instytutu Francuskiego w Paryżu.

 

Bilety: 20-30 zł 

 

 

 

Więcej o festiwalu: https://www.nfm.wroclaw.pl/musica-electronica-nova-2019.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close