Wersja do druku

Udostępnij

Dachverband Tanz, we współpracy z Nationales Performance Netz (NPN) uruchomił dwa modele wsparcia w celu utrwalenia kontaktów i zwiększenia międzynarodowej promocji niemieckiego tańca współczesnego. Międzynarodowy Funduszu Gościnnych Przedstawień dla Tańca (International Guest Performance Fund for Dance NPN) jest skierowany do promotorów i organizatorów międzynarodowych programów; wspiera ich, gdy zapraszają produkcje stworzone w Niemczech, oferując pewne minimalne wynagrodzenia w oparciu o standardowe niemieckie stawki. Rodzaj wsparcia różni się w zależności od kraju, równoważąc różnice koniunkturalne w poszczególnych państwach.

Fundusz Współprodukcji dla Tańca (Coproduction Fund for Dance NPN)wspiera mobilność artystów, organizatorów programów i producentów, wymianę i współpracę na poziomie krajowym i międzynarodowym. Przyspiesza tworzenie nowych produkcji tanecznych, wychodzących poza solo i małe formy. Pochodzenie artystów nie jest istotne; produkcja musi natomiast w znacznej mierze mieć miejsce w Niemczech. Zaangażowanie międzynarodowych partnerów jako współproducentów zwiększa szanse otrzymania wsparcia, ale nie jest absolutnie konieczne. Organizatorzy programów nie są jedynymi kwalifikującymi się do wsparcia; indywidualni artyści i grup również mogą się o nie ubiegać. Wnioskodawca musi być producentem wykonawczym i mieć siedzibę w Niemczech. Ponadto co najmniej jednej z niemieckich partnerów produkcji musi być producentem lub organizatorem programu (np. jednostką organizującą festiwal, zapewniającą miejsce prezentacji przedstawień lub zajmującą się produkcją). Przyznawane środki mieszczą się w przedziale 10 000 – 50 000 EUR i nie mogą przekroczyć 50 % kosztów produkcji.

Termin składania wniosków w 2013 roku:

Międzynarodowy Fundusz Gościnnych Przedstawień dla Tańca NPN
-31 stycznia (1 etap) i 15 kwietnia (2 etap)

Fundusz Koprodukcji dla Tańca NPN

-31 stycznia (1 etap) i 15 kwietnia (2 etap)

Jeśli po pierwszych dwóch etapach pozostaną pewne środki,
będzie można składać dodatkowe wnioski. Wszystkie formularze do składania wniosków można znaleźć on-line od 11 stycznia 2013 r., na stronach:

www.jointadventures.net/nationales-performance-netz
http://www.jointadventures.net/nationales-performance-netz

. Kontakt ws. administracyjnych: Christin Schmidt/

foerderung@jointadventures.net/ mailto:foerderung@jointadventures.net/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close