Wersja do druku

Udostępnij

Po ponad rocznej przerwie trio: Zorka Wollny (reżyserka), Anna Szwajgier (kompozytorka) i Magda Przybysz (choreografka) znów spotykają się razem. Ostatnim razem przenosiły krakowskie wianki do przestrzeni Starego Browaru w Poznaniu (Przesilenie letnie, 2010), w której ponad 20 młodych rusałek, topielców i młodzieńców oddało się sobótkowym rytuałom przesilenia letniego. Jeszcze wcześniej współpracowały przy analizie muzyki opartej na stukocie obcasów oraz opracowały choreografię opartą na zachowaniach widzów w Muzeum ( projekty Koncert na Wysokie Obcasy, Muzeum, Chodzony na kolekcję sztuki XX i XXI w.). Premiera odbędzie się 14 lutego w Abteinberg Museum w Mönchengladbach.

Tym razem to niekonwencjonalne trio pod wodzą Zorki Wollny skupi się w swojej pracy na życiu codziennymgalerii: rozmowach zwiedzających, przemówieniu kuratorki, telefonie na recepcji, obsłudze technicznej w akcji, tancerzach pojawiających się i znikających w przestrzeni.

Ekspozycja stała Muzeum Abteiberg zostanie przekształcona w scenę. Performans odegrany zostanie po godzinach funkcjonowania muzeum, w opustoszałych przestrzeniach galeryjnych, niedostępnych już dla zwiedzających.

Kompozycja została oparta na przeciwieństwach: nieformalne i instytucjonalne, energia i struktura, emocje i kontrola, potrzeba romantyzmu i chłodny dyskurs współczesnej sztuki. Każdy epizod spektaklu bierze początek z codziennego życia galerii. Jego racjonalne wydarzenia szybko jednak zmieniają swój charakter, tworząc abstrakcyjną, gęstą kompozycję i ukazując instytucję jako złożony organizm, który kieruje się własną tajemnicza logiką.

The museum theatre

Reżyseria i koncepcja: Zorka Wollny

Współpraca muzyczna: Anna Szwajgier

Współpraca choreograficzna: Magdalena Przybysz

miejsce: Museum Abteiberg Monchengladbach, główny hall
czas: 14 lutego.2012. 20.30- 21.00
performerzy: 22 osoby.
publiczność: 20-30 osób.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close