Wersja do druku

Udostępnij

Już w najbliższy piątek, 3 kwietnia w godz. 15.00–16.00, artyści Filip Pawlak i Katarzyna Żeglicka wezmą udział w rozmowie online na temat niepełnosprawności w kontekście sztuk performatywnych w Polsce. Punktem wyjścia rozmowy będzie artykuł Alicji Müller Taniec a niepełnosprawność w Polsce. Autorka porusza w nim m.in. strategie wykorzystywane przez Rafała Urbackiego (np. przewrotne zastosowanie modelu „talent show” i świadome odmawianie dyskursu użalania się nad osobami z niepełnosprawnością), a także analizuje sposób, w jaki artyści z niepełnosprawnością stawiają wyzwania środowisku choreografów i tancerzy.

 

Artykuł dostępy jest w języku polskim na naszym portalu: http://taniecpolska.pl/krytyka/692 oraz w języku angielskim na stronie Disability Arts International: https://www.disabilityartsinternational.org/resources/dance-and-disability-in-poland/

 

Wydarzenie będzie odbywało się na żywo na stronie Facebook Europe Beyond Access: https://www.facebook.com/europebeyondaccess/

 

Rozmowie będzie towarzyszyła sesja Q/A, organizatorzy (British Council) zapraszają do przesłania komentarzy oraz pytań.

 

Wszyscy chętni mogą dołączyć i wziąć udział w dyskusji między dwiema ciekawymi osobowościami, reprezentującymi innowacyjnych artystów z niepełnosprawnością w Polsce. Relację na żywo będzie można obejrzeć także na stronie Facebook taniecPOLSKA.pl i Facebook Instytut Muzyki i Tańca.

 

W czasie rozmowy będzie prowadzona transkrypcja.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close