We Wrocławskim Teatrze Pantomimy rozpoczęły się próby do nowego przedstawienia pt. Niepokój przychodzi o zmierzchu, którego reżyserką  jest Małgorzata Wdowik. Premiera spektaklu zaplanowana jest na początku marca.

Wersja do druku

Udostępnij

Artystka do tej pory realizowała swoje spektakle między innymi w TR Warszawa (Piłkarze), Teatrze Studio w Warszawie (Dziewczynki), Teatrze Powszechnym w Warszawie (Gniew), Teatrze Starym w Krakowie (Głębiej), Nowym Teatrze w Warszawie (Wstyd), a także w Monachium, Darmstadt czy we Frankfurcie.

Wspólnie z zespołem Wrocławskiego Teatru Pantomimy Małgorzata Wdowik przygotuje spektakl pt. Niepokój przychodzi o zmierzchu na podstawie nagrodzonej w 2020 roku Międzynarodową Nagrodą Bookera powieści Marieke Lucasa Rijnevelda, w adaptacji Roberta Bolesty.

Więcej o powieści: https://wydawnictwoliterackie.pl/produkt/3869/niepokoj-przychodzi-o-zmierzchu

Do udziału w spektaklu teatr poszukuje dziewczynki w wieku 8–12 lat. Informacje o castingu: https://pantomima.wroc.pl/aktualnosci/casting-do-roli-dziewczynki-w-przedstawieniu-niepokoj-przychodzi-o-zmierzchu

Realizatorzy:

Reżyseria: Małgorzata Wdowik
Scenariusz, adaptacja: Robert Bolesto
Współpraca dramaturgiczna: Magda Komornicka
Scenografia: Aleksandr Prowaliński
Kostiumy: Maja Skrzypek
Muzyka: Agata Zemla
Asystent reżyserki: Piotr Soroka
Inspicjentka: Katarzyna Radomska

Obsada: Agnieszka Dziewa, Anna Nabiałkowska, Karolina Paczkowska, Artur Borkowski, Eloy Moreno Gallego, Jan Kochanowski, Jakub Pewiński

Premiera: 3, 4, 5 marca 2023, Centrum Sztuk Performatywych Piekarnia

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close